[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

مهم‌ترین هدف حکم، اصلاح مجرم است، روزنامه شیراز نوین

آیین تجلیل از خیران نیک اندیش انجمن حمایت زندانیان شیراز با حضور دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس، معاون اداری و مالی زندان‌های فارس، رؤسای زندان‌های شیراز، مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شیراز و جمعی از خیران نیکوکار در اداره کل زندان‌های فارس برگزار شد.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، دادستان عمومی و انقلاب مرکز فارس و رئیس هیئت‌مدیره انجمن حمایت زندانیان شیراز ضمن قدردانی از خیران گفت: یکی از مهم ترین اهداف صدور حکم و اجرای مجازات، اصلاح مجرم است.
سید مصطفی بحرینی در ارتباط با اصلاح مجرم و احکام قانون گذار که چه نوع مجازاتی برای زندانی در نظر گرفته شود که در بازگشت به جامعه تأثیرگذار باشد گفت: مجازات مجرم مقوله مهمی است و قضات صادرکننده حکم باید به این موضوع مهم و تناسب مجازات با نوع بزه و میزان اثرگذاری آن بر مجرم و تنبه وی و عبرت دیگران توجه جدی داشته باشند.
وی اظهار داشت: اینکه ما در اجرای مجازات‌های تأثیرگذار چقدر موفق بوده ایم حائز اهمیت است و برای اینکه بتوانیم در اصلاح و تربیت زندانیان و بازگشت مفید آنان به جامعه اثرگذار باشیم باید با ایجاد اشتغال و کسب درآمد برای مجرم و حتی خانواده‌های آنان از آسیب‌های اجتماعی در بین خانواده‌ها بکاهیم تا فرایند اصلاح و تربیت در زندان به نحو مطلوب تری انجام گیرد.
رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان شیراز افزود‌: زندانیان افراد تحت تکفل ما هستند و اگر دغدغه زندانی وضعیت خانواده اش در بیرون زندان باشد برنامه‌های اصلاحی و تربیتی برای وی کارساز نیست. وی افزود: در این زمینه، انجمن حمایت زندانیان و سایر نهادهای حمایتی در فرایند اصلاح و تربیت صحیح مجرمان اثرگذار خواهند بود و لازم است که خانواده‌ها را مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهند.
دادستان عمومی‌ وانقلاب مرکز فارس گفت: ایجاد اشتغال پایدار و مولد برای خانواده‌های زندانیان زیرپوشش انجمن حمایت باید موردتوجه و در رأس برنامه‌های انجمن حمایت باشد تا با استفاده از نیروی کار زندان و به‌کارگیری زندانیان پس از آزادی در کارگاه‌های اشتغال مولد، نرخ بازگشت مجدد به زندان نیز کاهش یابد.
در بخش دیگری از این مراسم محمود قربانی مدیرعامل انجمن حمایت زندانیان شیراز نیز گزارشی از عملکرد ۱۱ماهه انجمن حمایت ارائه کرد. گفتنی است در پایان این نشست با اهدای لوح سپاس از خیران، رؤسای زندان‌های شیراز و مددکاران قدردانی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی