[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۵
  • دوره جدید

وزیر بهداشت: نوروز در پیش است و به‌شدت نگرانیم ، روزنامه شیراز نوین

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه عید نوروز در پیش است و ما همه نگران هستیم، گفت: مسافرت به عنوان اصلی ترین عامل در گردش ویروس بسیار مؤثر است و به عنوان وزارت بهداشت مطلقاً موافق هیچ مسافرتی نیستیم.
به گزارش ایسنا، دکتر سعید نمکی گفت: نوروز در پیش است و نگرانیم. وی با بیان اینکه عید نوروز در پیش است و ما همه نگران هستیم گفت: مسافرت به عنوان اصلی ترین عامل در گردش ویروس بسیار مؤثر است و به عنوان وزارت بهداشت مطلقاً موافق هیچ مسافرتی نیستیم. فکر میکنیم مانند سال گذشته که ایستادیم و گفتیم از ۲۵ اسفند فرصتی برای احیا و بازتوانی کادر بهداشت داشته باشیم امسال هم باید از رفت و آمدها جلوگیری کنیم؛ این درحالی است که سال گذشته ویروس ووهان بود با قدرت ابتلا و کشندگی کمتر؛ اما اکنون در خوزستان صحنه‌های دردناکی می‌بینیم. در عرض ۴۸ ساعت ریه پر است و فرصت به ما نمی‌دهد.
وی افزود: با چنین ویروس سهمگینی می‌خواهیم مسافرت هم برویم؟ می‌دانیم مردم خسته اند و حوصله شان سر رفته و صنعت توریسم آسیب جدی دیده است؛ همه دنیا این طور است، ولی ناچاریم برای حفظ سلامت مردم روی برخی پروتکل‌ها بایستیم. یکی از دغدغه‌های ما همین تعطیلات نوروز است و پیشنهاد ما این است که تردد و مسافرت نباید باشد. از جاده‌های پرازدحام و ترددهای بی رویه و در هم آمیختگی جمعیت آلوده از اقصی نقاط و انتقال یک ویروس موتاسیون یافته به شدت اضطراب داریم.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در چنین شرایطی هستیم که به عنوان مثال می‌گوییم آب آلوده نباید خورد اما اگر اصرار می‌کنید حداقل آن را بجوشانید، گفت: در چنین انتخابی گرفتاریم. امید است عید آینده هم بدون دغدغه کادر بهداشت و درمان بگذرد. البته خیلی خوش بین نیستیم با آنچه در خوزستان می‌بینیم. با رئیس دانشگاه لرستان و بندرعباس صحبت می‌کردم و اگر بی توجهی کنیم افق تاریک‌تری می‌بینم.
وی تأکید کرد: واقعاً از همه دست اندرکاران درخواست می‌کنم که مجموعه بهداشت و درمان کشور را که این اندازه تحت فشار است، بیشتر مورد توجه قرار دهند؛ اینها سرمایه اجتماعی هستند و سروقامتانی را از دست دادیم که کسی نمی‌تواند جای آنها را پر کند. شرمسار خانواده‌های آنها هستم.
وزیر بهداشت گفت: درباره برخورد با پروتکل شکنی اعتراض داریم. شرمنده همکارانم هستم و جوابی ندارم به آنها بدهم. چه کسی باید با کسی که ماسک نمی‌زند برخورد کند. در گزارش‌ها می‌بینیم که فردی در بازار ایستاده و ماسک نزده و با خنده به خبرنگار صداوسیما می‌گوید به ماسک اعتقادی ندارم. ماسک یک پروتکل است و ربطی به اعتقاد افراد ندارد. امید است بیش از پیش مجموعه ارزشمند سرمایه اجتماعی را دریابند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی