[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۲
  • دوره جدید

پایان لیگ، بدون کسب پیروزی، روزنامه شیراز نوین

     میثم محجوبی - شیراز نوین 
تیم فوتسال ایمان شیراز دوازدهمین و آخرین بازی خود در مرحله گروهی لیگ برتر فوتسال دراین فصل را هم بدون کسب پیروزی پشت سر گذاشت.
از هفته چهاردهم و پایانی این رقابت‌ها، عصر دیروز خاکستری پوشان ایمان شیراز که بحران زده‌ترین تیم مسابقات در سراسر فصل بودند، آخرین بازی خود را در مرحله گروهی برابر تیم حفاری خوزستان انجام دادند که این بازی با تساوی دو - دو به پایان رسید.
در این مسابقه شاگردان امیدرضا ابراری نیا با ترکیب ابتدایی امیر احمدپور، محمدرضا احمدی، مسعود آستانه، محمدرضا مرادیان و احسان قاسم نژادیان به میدان آمدند. قاسم نژادیان اولین موقعیت جدی این مسابقه را با حرکتی دیدنی و عبور از مدافع و دروازه‌بان حفاری خلق کرد اما ضربه نهایی را آرام زد تا مدافع میهمان توپ را به سختی از روی خط دروازه بازگرداند.
این مسابقه جزو بازی‌های کم موقعیت فوتسال بود. شاید یک دلیل آن، تشریفاتی بودن این مسابقه بود، چون نتیجه‌ مسابقه در سرنوشت هیچ یک از تیم‌ها تأثیری نداشت. با این حال در دقایقی، این مسابقه رنگ خشونت به خود گرفت و داوران مسابقه هم از هجمه بازیکنان دو تیم در امان نماندند.
در حالی که امیر احمدپور در دروازه تیم ایمان درخشش خوبی داشت و موقعیت های خوزستانی‌ها را دفع می کرد، بازیکنان ایمان هم بیکار نبودند و موقعیت های خوبی روی دروازه حریف خلق کردند. از جمله در دقیقه 8 حرکت ترکیبی بازیکنان این تیم با پاس خوب علی عرب زاده باعث شد تا مرتضی کشاورز در مقابل دروازه خالی قرار بگیرد اما این بازیکن با تجربه توپ را به بالای دروازه فرستاد.
در دقیقه 12 اولین گل بازی به ثمر رسید. لو دادن توپ در یک سوم دفاعی ایمان باعث شد تا حفاری صاحب موقعیت خطرناکی شود و با ضربه روی پای محمد پیکانی به گل اول مسابقه دست پیدا کند.
یک دقیقه بعد محمدرضا احمدی با یک تکل خشن، بازیکن جلو کشیده حفاری را سرنگون کرد و با کارت زرد داور مواجه شد. بلافاصله کادر فنی تیم حفاری درخواست وقت استراحت فنی کرد. به محض به جریان افتادن مسابقه، حفاری دو موقعیت مسلم گلزنی خلق کرد که هر دو بار امیر احمدی با واکنش‌های خوب خود مانع از فروپاشی دروازه نماینده شیراز شد.
محمدرضا احمدی در دقیقه 17 می توانست روی پاس عرب زاده گلزنی کند اما ضربه بدی به توپ زد و این فرصت هم از دست رفت.یک دقیقه بعد، فرار سلمان عزیزی پشت مدافعان باعث شد تا دروازه‌بان حفاری از دروازه خارج شود. عزیزی توپ را از او رد کرد و با خطا سرنگون شد. داور مسابقه با کارت قرمز مستقیم این دروازه‌بان را اخراج کرد اما خطا را پشت محوطه اعلام کرد و بازیکنان ایمان نتوانستند از این فرصت خوب استفاده‌ای ببرند.
در ثانیه های پایانی مسابقه که همه منتظر سوت پایان بودند، پاس قاسم نژادیان با ضربه ناگهانی و زمینی محمدرضا احمدی از زاویه بسته همراه شد و توپ به گوشه دروازه حفاری چسبید. بدین ترتیب نیمه اول با تساوی یک یک به پایان رسید.
در دومین دقیقه نیمه دوم، احمدی با واکنش خوب خود یک موقعیت مسلم حفاری را دفاع کرد اما در ادامه با ضربه سر امید خانی، دروازه خود را باز شده دید. در ادامه بازی مهیجی را از سوی هر دو تیم شاهد بودیم. ایمان نمی‌خواست در این مسابقه خانگی بازنده باشد و بالاخره هم موفق شد.
در فاصله تنها سه دقیقه به پایان مسابقه، پاس محمدحسین باصری به علی عرب زاده رسید و او با یک شوت محکم و زمینی، توپ را به گوشه دروازه حفاری رساند. درست شبیه گل اول.
در ادامه هم توپی از خط دروازه‌ها عبور نکرد و بازی با نتیجه تساوی دو دو به پایان رسید.
در سایر دیدارهای گروه «ب »در روز پایانی، فرش آرا سه بر دو تیم مس سونگون را شکست داد و دیدار سن ایچ ساوه و راگای تهران لغو شد.
در جدول رده بندی تیم‌های مس سونگون، فرش آرا و سن ایچ ساوه به عنوان تیم‌های برتر راهی دور بعد شدند و کوثر اصفهان و ایمان شیراز به مرحله پلی آفِ بقا راه یافتند. در گروه یک نیز گیتی پسند اصفهان، مقاومت البرز و کراپ الوند راهی دور بعد شدند و شهید منصوری قرچک به همراه شهروند ساری به پلی آف پایین جدولی‌ها راه یافتند. 
اما گفته می شود که به دلیل نفوذ مدیران تیم‌های شهروند ساری و منصوری قرچک در سازمان لیگ، ممکن است مسابقات مرحله پلی اف برای سقوط انجام نشود و در حقیقت هیچ تیمی امسال به لیگ یک سقوط نکند. اگر این اتفاق بیفتد، ایمان شیراز به شکل معجزه آسایی در جدول مسابقات باقی خواهد ماند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی