[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۰
  • دوره جدید

آماده‌باش بیمارستان‌های فارس، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در دویست و هفتاد و هشتمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، ضمن قدردانی از حمایت و تلاش بیمارستان‌های استان در این بحران، با اشاره به افزایش آمار در استان خوزستان، به تمامی مراکز درمانی استان، اعلام آماده باش کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «مهرزاد لطفی» گفت: در این بحران نه تنها بیمارستان‌های دانشگاهی و دولتی، بلکه بیمارستان‌های غیردانشگاهی و خصوصی نیز با تلاش شبانه روزی در مقابله با کووید ۱۹، مجموعه دانشگاه را حمایت کردند.
و با اعلام این هشدار که غفلت از رعایت توصیه‌های بهداشتی از سوی مردم با خطر نگران کننده افزایش آمار مبتلایان و تهدید سلامت عمومی همراه است، ادامه داد: همچنین اینگونه سهل انگاری‌ها موجب به خطر افتادن جان کارکنان بهداشت و درمان نیز می‌شود.
رئیس دانشگاه از مردم خواست تا از سفرهای غیرضروری به مرکز استان و حضور در تجمعات به ویژه در مراکز خرید بدون رعایت فاصله فیزیکی و توصیه‌های بهداشتی، خودداری کنند.
دکتر لطفی تأمین سلامت عمومی را نیازمند مشارکت تک تک افراد جامعه دانست و تأکید کرد: مردم برای مهار بیماری کووید ۱۹ و کاهش آمار مبتلایان، باید از هرگونه اقدام خطرساز پرهیز کرده و با جدی گرفتن اصول بهداشتی، مانع از تهدید سلامت و جان عزیزانشان شوند.
او ضمن پیگیری روند نمونه گیری‌های تشخیصی در استان طی روز شنبه تا یکشنبه، به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی کروناویروس پرداخت و تأکید کرد: گسترش میزان شناسایی مبتلایان در شرایط کنونی یک اولویت بوده و در این راستا لازم است نمونه گیری‌ها در استان افزایش یابد.
 روند انجام واکسیناسیون کارکنان درگیر با کرونا در بیمارستان‌ها و بخش‌های کووید ۱۹ استان، از دیگر محورهای این نشست بود که از سوی رئیس دانشگاه بررسی شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی