[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

بودجه ۱۴۰۰ به شورای نگهبان ارسال شد، روزنامه شیراز نوین

سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰، با بیان اینکه ۲۵۰۰میلیارد تومان برای آب‌رسانی به روستاهای محروم کل کشور از محل منابع هدفمندی یارانه‌ها تخصیص یافت، ادامه داد: بودجه به شورای نگهبان ارسال شد.
به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، رحیم زارع در جمع خبرنگاران با بیان اینکه بررسی بودجه 1400 در صحن علنی شنبه‌شب به اتمام رسید، گفت: براساس تصمیم نمایندگان مقرر شد وزارت راه و شهرسازی از محل فروش املاک و اراضی به قیمت کارشناسی تا مبلغ 2هزار میلیارد تومان در اختیار وزارت آموزش و پرورش برای ساخت مدارس در مجموعه‌های مسکن مهر و مناطق کم برخوردار قرار دهد.
نماینده مردم آباده، بوانات، خرم بید و سرچهان در مجلس شورای اسلامی افزود: 500میلیارد تومان نیز برای احیای سکونتگاه‌های غیررسمی و بافت‌های فرسوده و تاریخی اختصاص می‌یابد. وی اضافه کرد: 32هزار میلیارد تومان از محل هدفمندی یارانه‌ها برای احیای تولید، ایجاد اشتغال و کارآفرینی با اولویت استان‌های با نرخ بیکاری بالاتر و محروم تر در اختیار بانک‌های توسعه ای و تخصصی قرار می‌گیرد. این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به قانون جهش تولید مسکن ادامه داد: بر اساس تصمیم مجلس، بانک‌ها مکلف شدند 360هزار میلیارد تومان از محل منابعشان برای ساخت 40هزار واحد مسکونی در روستا و شهرهای کمتر از 25هزار نفر و 800 واحد مسکونی در شهرهای کوچک و متوسط پرداخت کنند.
عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، خاطرنشان کرد: مقرر شد 19هزار و 300میلیارد تومان از محل منابع هدفمندی یارانه‌ها برای محرومیت زدایی در استان‌های مختلف کشور با توجه به طرح آمایش سرزمینی و شاخص‌های محرومیت زدایی توزیع شود.
سخنگوی کمیسیون تلفیق بودجه 1400، با بیان اینکه 2500میلیارد تومان برای آب‌رسانی به روستاهای محروم کل کشور از محل منابع هدفمندی یارانه‌ها تخصیص یافت، ادامه داد: بودجه به شورای نگهبان ارسال شد و در صورت ایرادات از سوی شورای نگهبان، در جلسه شنبه هفته آینده کمیسیون تلفیق رفع می‌شود تا گزارش کمیسیون در این خصوص یکشنبه هفته آینده در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی