[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۲
  • دوره جدید

فجرسپاسی؛ دو گل تا نایب قهرمانی نیم فصل، روزنامه شیراز نوین

     میثم محجوبی - شیراز نوین
با نتایجی که دیروز رقم خورد، حالا فجری‌ها شانس این را دارند که برای نخستین بار در طول فصل و درست در روز پایانی، در منطقه صعود قرار بگیرند.
دیروز تیم شهرداری آستارا با گل امین حقده در دقیقه 88 بر میهمان خود، هوادار تهران غلبه کرد و با 31 امتیاز قهرمان نیم فصل شد. این شگفتی بزرگ لیگ یک بود که به دست مردان بی ادعای پایان رأفت رقم خورد.
تیم مس کرمان که در دو هفته گذشته صدرنشین رقابت‌ها بود، در روزی که می‌توانست با پیروزی در دیدار خانگی‌اش، صدرنشینی را مستحکم‌تر کند، نه تنها پیروز میدان نشد بلکه در دقیقه 90 از میهمانش استقلال خوزستان گل خورد و با دو پله سقوط در رتبه سوم قرار گرفت. تک گل این مسابقه را رضا مروانی به ثمر رساند.
بادران تهران هم با سه گل بر ملوان بندرانزلی غلبه کرد و با 28 امتیاز موقتاً جای فجرسپاسی را در رتبه چهارم گرفت. حالا فجر تیم پنجم جدول است و امروز باید به مصاف گل ریحان البرز برود.
شاگردان کلانتری در صورتی که امروز بتوانند با اختلاف دو گل این تیم ته جدولی را مغلوب کنند، به رتبه دوم جدول صعود خواهند کرد. یعنی همان رتبه‌ای که در پایان نیم فصل اول سال گذشته در آن قرار داشتند و پس از آن هرگز رنگ آن را ندیدند. 
علی اصغر كلانتری سرمربی تيم فجر شهيد سپاسی در كنفرانس خبری پيش از بازی مقابل گل ريحان البرز در خصوص شرايط تيم گفت:بعد از بازی با شاهين بوشهر و در هفته‌ای كه گذشت تمرينات ريكاوری و رسيدگی به وضعيت مصدومان تيم و دو جلسه تمرين خوب را پشت سر گذاشتيم و اكنون آماده انجام مسابقه با تيم خوب گل ريحان البرز می باشيم.تيم حريف تيم قابل احترام و خوبی می باشد كه در بازی قبلی مقابل تيم دوم جدول مساوی كسب كرده است و حتی مقابل تيم هوادار به برتری دست يافته است و به همين دليل ما نيز فريب جايگاه اين تيم را در جدول رده بندی نمی‌خوريم و با تمام توان در اين مسابقه سخت حاضر خواهيم شد.
كلانتری افزود:بازی مقابل گل ريحان آخرين بازی نيم فصل می باشد و ما نيز تمام تلاشمان را انجام خواهيم داد تا به بهترين شكل نيم فصل را به اتمام رسانده و خود را مهيای شروع مسابقات در نيم فصل دوم مسابقات كنيم.
سرمربی فجری‌ها در خصوص وضعيت سربازان تيمش افزود:كماكان از سربازان جديد امكان استفاده نداريم و با همان بضاعت موجود از لحاظ نفرات در اين مسابقه حاضر خواهيم شد.
او در خصوص محرومان و مصدومان تيم بيان داشت:در اين بازی بازيكن محروم نداريم و از لحاظ مصدوميت نيز وضعيت حميد نعمتی بهتر شده است ولی رحيم البوغبيش و احسان گنجی را به دليل مصدوميت در اختيار نخواهيم داشت.
اما دیگر نماینده شیراز یعنی قشقایی هم دیروز به جم رفته بود تا با پارس جنوبی دیدار کند. نیمه نخست این مسابقه گلی دربر نداشت اما در نیمه دوم، علی فاتح مهاجم تیم پارس جنوبی دوبار در دقایق 67 و 70 دروازه قشقایی را باز کرد. در ادامه قشقایی یکی از گل‌ها را جبران کرد. در دقایق پایانی یک ضربه پنالتی هم به سود پارس جنوبی اعلام شد که این پنالتی از دست رفت. در پایان شاگردان محمد نصرتی موفق شدند سه امتیاز دیدار با نماینده شیراز را از آن خود کنند. قشقایی با این شکست 18 امتیازی باقی ماند و با یک پله سقوط در رتبه چهاردهم مسابقات قرار گرفت.
نماینده شیراز در پایان نیم فصل اول توانست به هدف اولیه خود، یعنی قرار گرفتن در خارج از منطقه سقوط دست پیدا کند.
در سایر دیدارهای دیروز، خوشه طلایی ساوه با گلی که در دقیقه 90 به ثمر رساند از شکست خانگی مقابل رایکای بابل گریخت و با تساوی یک - یک به کار خود پایان داد. دیدار نود ارومیه و خیبر خرم‌آباد هم با تساوی بدون گل به پایان رسید و استقلال ملاثانی هم در برابر شاهین بوشهر با تساوی یک - یک متوقف شد. 
امروز تیم فجرسپاسی در ورزشگاه پارس شیراز میزبان گل ریحان البرز است و چوکای تالش به مصاف آرمان گهر سیرجان خواهد رفت تا پرونده مسابقات نیم فصل بسته شود. هر دو مسابقه امروز از ساعت 14:45 دقیقه آغاز خواهند شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی