[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۲۱
  • دوره جدید

نظارت‌های نوروزی در فارس تشدید شده است، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل استاندارد استان فارس اعلام کرد که از روز ۱۱ اسفندماه، برنامه نظارتی کارشناسان این اداره کل از مراکز عرضه کالا در فارس تشدید شده است.
به گزارش ایسنا، مرتضی رهنما، ضمن یادآوری اینکه روند بازرسی‌های کارشناسان استاندارد در فارس تا ۱۵ فروردین سال آینده تداوم دارد، گفت: کارشاسان استاندارد در طول سال به‌صورت مداوم از مراکز عرضه و کارخانجات تولیدی استان بازرسی‌های فنی انجام می‌دهند و به دلیل شرایط خاص ایام نوروز و خرید بیشتر مردم این بازرسی‌ها در ایام پایانی سال و نیمه اول فروردین به شکل ویژه تداوم دارد. مدیرکل استاندارد فارس گفت: نظارت بر شیرینی فروشی‌ها و قنادی‌ها با تمرکز بر نظارت بر اقلام مشمول استاندارد اجباری مانند شکر، روغن، آرد و به ویژه جعبه‌های شیرینی به صورت خاص در دستور کار قرار دارد.
وی از مردم خواست مواد غذایی، خصوصاً کالاهای مشمول استاندارد اجباری را از مراکز معتبر عرضه خریداری کرده و از تهیه این اقلام از دست فروشان یا مراکز غیرمجاز خودداری کنند. رهنما افزود: با توجه به اطلاع رسانی انجام شده، اگر یک مرکز عرضه کالای غیراستاندارد از یک مرکز توزیع عمده یا خرده فروشی کشف شود، مسئولیت قانونی این تخلف برعهده فروشنده است. مدیرکل استاندارد فارس گفت: از شهروندان درخواست می‌شود که هنگام خرید کالا کد ۱۰ رقمی درج شده زیر علامت استاندارد را به شماره ۱۰۰۰۱۵۱۷ ارسال کنند تا بلافاصله اصالت علامت استاندارد، اعلام شود. رهنما همچنین در خصوص استفاده از وسایل شهربازی و مراکز تفریحی نیز اعلام کرد که بهره برداری از هرگونه وسیله بازی منوط به تأییدیه استاندارد است و در غیر این صورت بهره برداری از چنین وسایلی جرم محسوب می‌شود.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی