[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

روزنامه شیرازنوین به مقام برتر رسید، روزنامه شیراز نوین

 شیرازنوین- گروه خبر 
روزنامه شیرازنوین به مقام برتر جشنواره ملی رسانه شهر دست یافت. سعیدرضا امیرآبادی، دبیر سرویس فرهنگ و هنر روزنامه شیرازنوین در نخستین جشنواره ملی رسانه شهر در بخش گزارش به مقام برتر دست یافت. آیین اختتامیه نخستین جشنواره ملی رسانه شهر عصر دیروز شنبه 23 اسفندماه با حضور سید احمدرضا دستغیب، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر شیراز، مرتضی جعفری، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز، حمید جورکش، سرپرست اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شهرداری شیراز و جمعی دیگر از مسئولان ارشد شهری در مرکز اسناد و کتابخانه ملی مرکز فارس‏ برگزار شد.
 نقد قدرت توسط رسانه‌ها
رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در این مراسم گفت: برای توسعه فرهنگ عمومی و مدیریت شهری نیازمند رسانه‌های منتقد، ‌مطالبه گر و مستقل هستیم. 
سید احمدرضا دستغیب با بیان اینکه رسانه به عنوان یک پل دو سویه بین مردم و مسئولان محسوب می‌شود، افزود: رسانه مشکلات و مسائلی را که مردم در جریان آن هستند، به اطلاع مدیران و اصحاب قدرت می‌رساند.رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ادامه داد: البته بیشتر رسانه‌ها تمایل دارند که عملکرد مدیران را به مردم برسانند و نسبت به انعکاس مطالبه مردم به مسئولان کمتر توجه کرده‌اند. این یک ضعف و اشکال است و توجه بیشتری را از سوی رسانه‌ها می‌طلبد. دستغیب با تصریح بر اینکه در پروژه‌های شهری زمانی مدیریت فرهنگی موفق است که از نیازهای مردم هم اطلاع داشته باشد، گفت: چه بسا عملیات عمرانی که در یک محور انجام می‌شود اما ممکن است نیاز مردم آن منطقه را تحت پوشش قرار ندهد و این موضوع یکی از رسالت‌های مهم رسانه‌هاست که نیازها را به اطلاع مدیران حوزه فرهنگی برسانند. او عنوان کرد: بی شک پروژه‌هایی در عرصه فرهنگ ماندگار می‌شوند که بر اساس نیاز و مطالبات مردمی شکل گرفته باشند. عضو شورای شهر شیراز با بیان اینکه رسانه‌ها یک وظیفه مهم دیگر دارند که به نظر می‌رسد از آن غافل شده‌اند، نقد قدرت، عملکردها و مسئولیت‌ها را در شمار این وظیفه مهم دانست و تصریح کرد: در توسعه فرهنگ عمومی و مدیریت شهری نیازمند رسانه‌های منتقد، ‌مطالبه گر و مستقل هستیم و اینها نیاز امروز جامعه شهری ماست.
 رسانه‌ها برای روشنگری در جامعه
رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز در این مراسم گفت: رسانه‌ها مهم‌ترین واسطه‌های انتقال اطلاعات و اخبار هستند و امروز فراتر از این نقش واسطه‌گری، نقش آنها در ایجاد واقعیت‌های و روشنگری در جامعه اهمیت پیدا کرده است. مرتضی جعفری در آیین تجلیل از برگزیدگان نخستین جشنواره ملی رسانه شهر بیان کرد: نقش‌آفرینی رسانه‌ها در دنیای امروز، غیر قابل انکار است. رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ادامه داد: اگر تصور کنیم که در یک شهر رسانه‌ها عهده دار تولید دانش و معرفت هستند،‌ مدیریت شهری نیز باید در مسیر تعامل اطلاعاتی گام بردارد. به گفته جعفری، این تعامل و گسترش رسانه‌ای و اطلاعاتی، فضا را برای ظهور نوعی از شهروند رسانه‌ای آماده می‌کند که می‌تواند در توسعه شهر و ارتقای فرهنگ شهروندی نقش مؤثری ایفا کند. معاون فرهنگی شهرداری شیراز ابراز امیدواری کرد که برگزاری این جشنواره، آغاز راهی برای مشارکت بیشتر و همدلانه رسانه‌ها در مدیریت شهر و اعتلای فرهنگ باشد.
 برترین‌های نخستین جشنواره ملی رسانه شهر
در پایان این مراسم از جلال الدین عرفانی، طاهره حیاتی، محمدرضا دهداری، امین برنجکار، امیر صادقیان، سمیرا متین نژاد و شیوا عطاران که از استان فارس در بخش‌های گزارش، مصاحبه و عکس حائز مقام برتر شده بودند، تجلیل به عمل آمد و از تلاش‌های روزنامه نگاران و عکاسان پیشکسوت استان قدردانی شد.
بر پایه این گزارش گفتنی است سعیدرضا امیرآبادی، دبیر سرویس فرهنگ و هنر روزنامه شیرازنوین پیش از این نیز دو جایزه در بخش‌های سرمقاله و گزارش در سومین جشنواره ابوذر کسب کرده بود و به عنوان برترین خبرنگار حوزه ترافیک شهرداری شیراز معرفی شده بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی