[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

جوانی جمعیت در جهت منافع ملی است، روزنامه شیراز نوین

بیست و چهارمین نشست قرارگاه جوانی جمعیت در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور سرپرست مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، رئیس دانشگاه در این نشست ضمن تبریک اعیاد مبارک شعبانیه، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر حمایت از خانواده و جوانی جمعیت گفت: نشست‌های قرارگاه جوانی جمعیت در مجموعه دانشگاه به صورت منظم و مستمر، با حضور اساتید و مسئولان معاونت‌های مختلف دانشگاه 
برگزار می‌شود.
دکتر «سید وحید حسینی» با اشاره به موفقیت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مدیریت مطلوب بحران ویروس کرونا، اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، تحقق مبانی این امر در ابعاد مختلف حوزه سلامت، با جدیت در دستور کار مسئولان دانشگاه قرار دارد و به شکل قرارگاهی و جهادگونه دنبال می‌شود.
او اظهار کرد: نتیجه اثربخش این حرکت جهادی، فرهنگ‌سازی در ابعاد مختلف است که در چند سال آینده می‌توان ثمرات آن را مشاهده کرد و سرمایه‌گذاری در این امر با هدف رسیدن به نتایج مطلوب و در مسیر توسعه ملی، اقدامی ارزشمند محسوب می‌شود.
مسئول ارشد حوزه سلامت فارس، ترویج فرهنگ حمایت از خانواده، جوانی جمعیت و فرزندآوری را نیازمند مشارکت تمامی سازمان‌ها، ادارات و همراهی بیش از پیش ائمه جمعه و جماعات دانست و گفت: وزارت بهداشت و به تبع آن دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی کشور در اجرای قانون جوانی جمعیت نقش محوری دارند و ضرورت دارد بقیه سازمان‌ها نیز در این زمینه مشارکت داشته باشند.
او یکی از اثربخش ترین راهکارهای ترویج فرهنگ در موضوعات مختلف را استفاده از ظرفیت جامعه روحانیت عنوان کرد و افزود: در بحران ویروس کرونا و انجام گسترده واکسیناسیون، شاهد ثمرات موفقیت بهره‌مندی از این ظرفیت در استان فارس بودیم.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این نشست اظهار کرد: تاکنون ۲۴ نشست قرارگاه جوانی جمعیت در دانشگاه به صورت هفتگی و منظم با حضور رئیس دانشگاه، معاونان و مدیران ارشد برگزار شده که با تصویب ۲۳۰ مصوبه همراه بوده و تاکنون ۹۴ و سه دهم درصد از این مصوبات اجرایی شده است.
دکتر «عباس رضاییان زاده» همچنین در خصوص روند کمی شاخص‌های گروه باروری سالم و جمعیت مانند درصد زنان تک‌فرزند و بی‌فرزند، مشاوره فرزندآوری، پوشش اجرای مدون برنامه‌های آموزشی حین ازدواج و فعالیت مراکز مجری طرح بهار نکو توضیحاتی ارائه داد.
ارائه گزارشی از ابتکارات و خلاقیت‌های دانشگاه در اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، برنامه پزشک خانواده و نظام ارجاع، چالش‌های موجود در این برنامه ملی نیز از دیگر موارد مطرح شده در این نشست از سوی معاون بهداشت دانشگاه بود.
در این نشست «ابوذر پاریزی» مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز با معرفی سایت جوانی جمعیت، توضیحاتی در خصوص اقدامات انجام شده در این زمینه از سوی مدیریت روابط عمومی دانشگاه ارائه داد که دکتر «صابر جباری» سرپرست مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت از این اقدام قدردانی کرد و خواستار به اشتراک گذاشتن در دیگر دانشگاه‌های کشور شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی