[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۱
  • دوره جدید

چای چگونه بر کاهش فشارخون تأثیرگذار است؟، روزنامه شیراز نوین

نوشیدن چای با فواید زیادی برای سلامت همراه است که یکی از آن‌ها، کاهش فشارخون است.
به گزارش مشرق به نقل از مدیکال نیوز تودی، محققان پی‌بردند ترکیباتی موسوم به کاتچین ها که در چای سبز و سیاه وجود دارد، با آرام کردن ماهیچه صاف که رگ‌های خونی را شل می‌کند منجر به کاهش فشار خون می‌شود.
چای گیاهی برای درمان بیماری
این یافته می‌تواند منجر به تولید داروهای بهتر برای فشارخون بالا شود. هر دو چای سبز و سیاه از برگ‌های یک درختچه موسوم به Camellia sinensis دم می‌شوند، اما چای سبز که از برگ‌های تخمیر نشده تهیه می‌شود، حاوی آنتی‌اکسیدان بیشتری است.
اکسیداسیون طی فرآیند تخمیر چای سیاه، سطح آنتی اکسیدان آن را کاهش می‌دهد. برخی مطالعات نشان داده‌اند که چای سبز از ایجاد سرطان‌ها پیشگیری می‌کند، فشار خون بالا و خطر بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. با این حال، مکانیسم مولکولی مسئول تأثیر بر فشار خون تاکنون نامشخص بوده است.دانشمندان دانشگاه کالیفرنیا و دانشگاه کپنهاگ دانمارک دریافتند که آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای، کانال‌های یونی را باز کرده و می‌توانند عضلات رگ‌های خونی را شل کنند. طبق گزارش سازمان بهداشت جهانی، بیش از یک میلیارد نفر در دنیا مبتلا به فشارخون بالا هستند. مطالعه جدید نشان می‌دهد که دو آنتی‌اکسیدان موجود در چای، معروف به کاتچین، یک کانال پروتئینی را در غشای سلول‌های عضلانی که رگ‌های خونی را شل می‌کنند، باز می‌کند. بدین ترتیب یون‌های پتاسیم با بار مثبت از سلول‌ها خارج می‌شوند.کانال‌های موجود در سلول‌های عصبی و عضلانی ولتاژهای سراسر غشای خود را حفظ می‌کنند و اجازه می‌دهند یون‌های منفی و مثبت به صورت کنترل شده وارد و خارج شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی