[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۲
  • دوره جدید

مهلت ارسال اثر تا ۵ فروردین تمدید شد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس، حجت الاسلام رضا طبیب زاده دبیر اجرایی نخستین کنگره ملی شعر مکتب گمنامی ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: شاعران سراسر کشور می‌توانند از این فرصت یک هفته ای استفاده کرده و تا پایان روز 5 فروردین 1400 آثار خویش را به پست الکترونیکی maktabe1400@gmail.com ارسال کنند.
وی افزود: این کنگره در ۴ بخش شعر کلاسیک، شعر نو، ترانه و سرود و تصنیف و شعر کودک و نوجوان پذیرای آثار است و علاوه بر تندیس و لوح افتخار کنگره جوایز نقدی در هرکدام از بخش‌های ۴ گانه به تفکیک شامل ۴۰میلیون ریال به نفرات اول، ۳۰میلیون ریال به نفرات دوم و ۲۰میلیون ریال به نفرات سوم اهدا خواهد شد. دبیر اجرایی نخستین کنگره ملی شعر مکتب گمنامی ادامه داد: اشعار بر محور کلی عنوان کنگره پذیرش می‌شوند و بایستی حاوی مفاهیمی مرتبط با موضوعات اصلی شامل مکتب گمنامی، پایگاه عظیم مبارزه و جهاد/ مکتب گمنامی، آرامش و امنیت مردم و مکتب گمنامی، سرباز گمنام شهید باشد.
وی با تشریح سایر موضوعات اصلی کنگره اظهار داشت: سرباز گمنام، مجاهدت‌های خاموش/ سرباز گمنام، دفاع از ولایت و رهبری/ سرباز گمنام، صیانت از امنیت کشور و مردم/ سرباز گمنام، سالک کوی توکل و طریق توسل/ سرباز گمنام، پرورش یافته قرآن و نگاه نافذ امام(ره) نیز دیگر موضوعات این رویداد هستند.
حجت الاسلام رضا طبیب زاده ضمن بیان اینکه شرکت در کنگره محدودیت سنی ندارد، تصریح کرد: هر شرکت کننده می‌تواند حداکثر 2 اثر در هر بخش ارسال کند و شرکت همزمان یک شاعر در بخش‌های مختلف رویداد نیز بلامانع است اما ضروری است آثار حتماً مرتبط با مضمون اصلی و موضوعات قید شده در فراخوان باشد. وی ادامه داد: کلیه آثار بایستی به صورت پیوست (Attachment) و در قالب word ارسال شود؛ ضمن آنکه اگر آثار در قالب‌های pdf یا عکس و... ارسال شود، در جشنواره پذیرفته نخواهد شد. لذا ضروری است که شاعران عزیز این مسائل را رعایت کنند تا شرمنده آنان نشویم.
این شاعر نام آشنای ادبیات امروز فارس ادامه داد: ارسال نشانی، تلفن تماس، کد ملی و تاریخ تولد و شهر محل سکونت به همراه اثر الزامی است. ضمن آنکه بنا بر فراخوان اعلامی، استفاده هنری از آثار در هر قالبی برای دبیرخانه مجاز خواهد بود.
وی در پایان با اشاره به راه‌های ارتباط با دبیرخانه اظهار داشت: علاوه بر سایت حوزه هنری فارس به نشانی www.artfars.ir و صفحه مجازی به نشانی maktabe1400@، شماره فضای مجازی 09055383385 صرفاً جهت ارسال پیام در دسترس شاعران و علاقه مندان خواهد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی