[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

سقوط دوباره قشقایی به منطقه سقوط، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
هفته هجدهم رقابت‌های لیگ دسته اول فوتبال ایران، با توقف دوباره فجر، شکست تلخ قشقایی و اتفاقات ناخوشایندی در ورزشگاه پارس همراه بود.
تیم قشقایی شیراز، دیروز از ساعت 15 در ورزشگاه پارس شیراز مقابل تیم ملوان بندرانزلی با یک گل بازنده شد. در این مسابقه این نفرات در ترکیب اصلی تیم قشقایی قرار داشتند: رضا کاخساز، علی درخشان، رضا مرادی، مهدی داغر، هادی خادم، مرتضی سنجانکی، علی آزادمنش، روح الله صفویان پور، علی حسامی، محمد خادم و امین هاشمی فرد. همچنین سیدجواد مرادی، محمدرضا احمدی، سجاد تقوی، افشین امیری، سیدمحمد زارع، رضا پورمهدی آبادی و جعفر حسین پور نیز بازیکنان نیمکت نشین تیم قشقایی شیراز را تحت هدایت داریوش هرمزی تشکیل می‌دادند.
در تیم ملوان نیز ابوالفضل عباسی، وحید فارغ، عیسی پرتو، اصغر نصیری، سبحان پسندیده، رسول ناصربخت، فرید بلوک باشی، محمد حسین پور، محمد رحمتی، فرشید مُهمِدی و سهیل فداکار در ترکیب اصلی قرار داشتند و افشار صداقت، مهیار زحمت‌کش، بلال میرزاعلی، میلاد محسنی، محسن انبساطی، میعاد یزدانی و مهدی موقری نیز نفرات نیمکت‌نشین تیم ملوان بودند. هدایت تیم محبوب استان گیلان را سیدمحمد حبیبی برعهده داشت.
در دقیقه 13 مسابقه ضربه روح اله صفویان پور از زاویه‌ای بسته، پس از برخورد با پای مدافع ملوان به شکل خطرناکی به سمت دروازه رفت اما عباسی در دو مرحله این توپ را مهار کرد. بازی در 20 دقیقه ابتدایی به جز این صحنه، شاهد موقعیت خطرناک دیگری نبود و دقایقی از این 20 دقیقه نیز به دلیل مصدومیت دروازه‌بان‌های هر دو تیم، متوقف شد.
روح اله صفویان پور در دقیقه 20 به دلیل اعتراض به داور مسابقه، اولین کارت زرد این دیدار را به خود اختصاص داد. همچنین محمدصادق کرمی مربی تیم قشقایی هم در دقیقه 24 به همین دلیل از داور این دیدار کارت زرد گرفت. در مجموع اعتراض‌های زیادی از سوی نیمکت قشقایی به قضاوت مسابقه وجود داشت.
اولین تعویض مسابقه در دقیقه 37 انجام شد و کادر فنی ملوان، بلال میرزا علی را به جای محمد رحمتی وارد زمین کرد. در دقیقه 38 ضربه آزاد دیدنی محمدحسین پور با پای چپ و از فاصله‌ای دور، با اختلاف اندکی از کنار دروازه رضا کاخساز به بیرون رفت تا جدی‌ترین موقعیت ملوان تا این دقیقه شکل بگیرد.
در نیمه دوم هم شرایط بازی چندان تغییر نکرد و بازی خوبی را از دو تیم مشاهده نکردیم. در دقیقه شصتم مسابقه، امین هاشمی‌فرد به شکل مشکوکی در محوطه جریمه ملوان سرنگون شد اما داور اعتقادی به پنالتی نداشت. این تصمیم با اعتراض شدید نیمکت‌نشینان میزبان همراه و منجر به اخراج یکی از اعضای کادر فنی این تیم شد. 
در دقیقه ۶۴ شوت علی حسامی از فاصله ۲۵ متری در اختیار عباسی قرار گرفت. در دقیقه ۷۲ داریوش هرمزی دست به تعویض زد و قدیمی‌ترین بازیکن قشقایی یعنی هادی خادم را از بازی خارج و  جعفر حسین‌پور را جانشین او کرد. ملوان در این دقایق به لاک دفاعی فرو رفته بود و قشقایی میل بیشتری به گلزنی از خود نشان می‌داد، هر چند در ایجاد موقعیت گلزنی موفق عمل نمی‌کرد.
ملوان در دقیقه 88 تنها خطر جدی خود در وقت معمول نیمه دوم مسابقه را روی دروازه قشقایی ایجاد کرد که ضربه محمد حسین‌پور را رضا کاخساز مهار کرد. 
در دقیقه 90 داور چهارم مسابقه شش دقیقه وقت تلف شده برای این دیدار اعلام کرد. قشقایی همچنان صاحب توپ و میدان بود و ملوان فقط به یک امتیاز می‌اندیشید. گواه این ادعا، تلف کردن دو دقیقه از وقت‌های تلف‌شده توسط ابوالفضل عباسی دروازه‌بان این تیم بود که خود را بدون هیچ برخوردی روی زمین انداخت و داور را مجبور به متوقف کردن مسابقه کرد.
اما در میان ناباوری همگان و در دقیقه 95 مسابقه، سهیل فداکار بازیکن سابق قشقایی از تله آفساید گریخت و در مصاف تک به تک با کاخساز، گل سه امتیازی تیمش را وارد دروازه میزبان کرد. او پس از این گل، پیراهن خود را در آورده و با حرکتی تحریک‌آمیز روبه‌روی افراد حاضر در جایگاه ویژه، باعث ایجاد جنجالی شدید در پایان مسابقه شد. او پس از سوت پایان هم به این حرکت خود ادامه داد و باعث شد تا همراهان تیم قشقایی وارد زمین شده و صحنه‌های خشونت‌بار و ناخوشایندی را به وجود آورند. دخالت نیروی انتظامی هم بر درگیری‌ها افزود، به شکلی که بازیکنان قشقایی از برخورد خشونت‌آمیز مأموران در مقابل همشهری‌هایشان به شدت گلایه‌مند بودند.
قشقایی با این شکست دو پله سقوط کرد و با 18 امتیاز در رتبه شانزدهم(منطقه سقوط) قرار گرفت!
دیگر نماینده شیراز یعنی فجرسپاسی هم نمایش خوبی برابر تیم خوشه طلایی ساوه به نمایش نگذاشت و در تهران برابر این تیم با تساوی بدون گل متوقف شد اما بدون تغییر و با 28 امتیاز در رتبه پنجم باقی ماند.
اما تیم مس کرمان موفق شد با نتیجه پرگل پنج بر یک تیم گل ریحان البرز را شکست داده و با 32 امتیاز، با صدرنشینی سال 99 را به پایان برساند. دیدار نود ارومیه و هوادار تهران با تساوی بدون گل به پایان رسید، پارس جنوبی جم در زمین خود دو بر یک مغلوب آرمان‌گهر سیرجان شد، دیدار چوکای تالش و خیبر خرم‌آباد با تساوی بدون گل به پایان رسید و استقلال ملاثانی هم با یک گل بر رایکای بابل غلبه کرد.
هفته نوزدهم این رقابت‌ها هجدهم فروردین ماه سال 1400 برگزار می‌شود. در آن روز تیم فجرسپاسی در شیراز میزبان شهرداری آستارا خواهد بود و قشقایی در سیرجان به مصاف آرمان گهر این شهر می‌رود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی