[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

افزایش تردد نوروزی در محورهای مواصلاتی ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل راه و شهرسازى لارستان خبر داد: 
افزایش تردد نوروزی
در محورهای مواصلاتی 

به گزارش روابط عمومى اداره کل راه و شهرسازى لارستان، مهندس حسن شبانى مدیرکل راه و شهرسازى لارستان آمار تجمیعى ترددهاى نوروزى در محورهاى حوزه استحفاظى این اداره کل را تشریح کرد. 
مدیرکل راه و شهرسازى لارستان در خصوص اقدامات انجام شده در ایّام نوروز ١٤٠٠ اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود در کشور و توصیه‌‌های صورت گرفته شده برای پیشگیری از شیوع کرونا و لزوم پرهیز از سفرهای غیرضروری، راهداران بنا بر رسالت اصلی خود برای ارتقای ایمنی تردد در جاده‌ها، طبق روال هرساله 196 راهدار در قالب ٤٢ خودرو از تاریخ ٢٥ اسفند ماه ٩٩ لغایت ١٥ فروردین ١٤٠٠ به صورت شبانه روزى در حال خدمت رسانى بوده اند.
شبانی افزود: طبق آمار سامانه ترددشمار مرکز مدیریت راه‌های این اداره کل، از ابتدای آغاز طرح نوروزی امسال 1میلیون و 729هزار وسیله نقلیه از محورهای حوزه استحفاظی تردد کرده‌اند که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 145 درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه این آمار توسط دستگاه‌های ترددشمار به صورت یکپارچه در سامانه کشوری ثبت شده است، افزود: در نوروز سال گذشته 703 هزار تردد و در نوروز 98 و قبل از شیوع ویروس کرونا میزان تردد‌ها برای سفرهای نوروزی 2 میلیون و 345 هزار خودرو می‌باشد که مقایسه آمار‌های سال 1398، 1399 و 1400 نشان دهنده آن است که نوروز سال 99 و در زمان آغاز همه گیری کرونا میزان تردد نسبت به سال قبل یعنی سال 98 به یک سوم کاهش پیدا کرده ولیکن امسال علی رغم توصیه‌های صورت گرفته با افزایش تردد در محور‌ها مواجه بوده ایم.
وی همچنین خاطرنشان کرد: از آنجایی که که میزان تردد‌های نوروز 1400 نسبت به نوروز سال گذشته 145 درصد افزایش یافته است، اما میزان فوتی‌های ناشی از تصادفات در جاده‌ها 33 درصد نسبت به سال گذشته کاهش پیدا کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی