[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۹
  • دوره جدید

۱۰هزار دوز واکسن در راه فارس، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم‌پزشکی شیراز: 5 شهرستان قرمز و 13 شهرستان نارنجی داریم 
10هزار دوز واکسن در راه فارس

دکتر همتی: به‌شدت نگرانیم؛ هم‌اینک ٥ شهرستان فارس در وضعیت قرمز هستند

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه از آغاز واکسیناسیون علیه کرونا ٢٢ هزار دوز واکسن در استان فارس توزیع شده است، اعلام کرد که تا ۲ روز دیگر، ۱۰ هزار دوز واکسن وارد استان می‌شود.
عبدالرسول همتی در گفت‌وگو با ایسنا بیان کرد: طبق دستورالعمل‌ها تزریق واکسن‌های اختصاص داده شده به استان فارس برای تمام گروه‌های هدف شامل پرسنل بیمارستان‌ها، پرسنل ICU و مراکز ١٦ساعته، جانبازان شیمیایی و قطع نخاعی، سالمندانی که در مراکز سالمند شبانه روزی اسکان دارند، پاکبانان و بیماران خاص نظیر دیالیزی‌ها، سرطانی‌ها، هموفیلی‌ها، ام اسی‌ها، پیوندی‌ها و... آغاز شده است.
او افزود: بر اساس سهمیه اختصاصی و میزان واکسن موجود، تزریق به گروه‌های هدف انجام شده است و این روند همچنان ادامه دارد و از اواخر این هفته نیز ۱۰ هزار دوز دیگر به گروه‌های پیش‌بینی شده تزریق خواهد شد. معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین به وضعیت کلی استان فارس به لحاظ شیوع کرونا هم اشاره و اضافه کرد: هم‌اینک ٥ شهرستان زرین‌دشت، داراب، ارسنجان، بیضا و سپیدان در وضعیت قرمز، ١٣ شهرستان در وضعیت نارنجی و مابقی در وضعیت زرد قرار دارند.
همتی با بیان اینکه وضعیت استان فارس از نظر شیوع کرونا در موج چهارم خوب نیست، از این موضوع به شدت ابراز نگرانی و اضافه کرد: وضعیت فارس نگران کننده و موج همه گیری کرونا در این استان از اوایل فروردین آغاز شده و این موج ممکن است تا اواخر خردادماه ادامه داشته باشد. او شلوغی خیابان‌ها و مراکز خرید پیش از ایام نوروز، افزایش مسافرت‌ها، افزایش دید و بازدیدها و برگزاری مجالس ختم و عروسی را دلیل بروز موج چهارم در استان فارس ذکر کرد.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با بیان اینکه پیشنهاداتی در خصوص الزام اجرا و اعمال محدودیت‌ها در استان توسط ستاد دانشگاهی مدیریت بیماری کرونا به ستاد استانی ارائه شده است، گفت: احتمال تبدیل شهرستان‌های زرد به نارنجی و شهرستان‌های نارنجی به قرمز کرونایی دور از انتظار نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی