[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

برای بازی با برزیل برنامه ریزی ‌‌ می‌‌کنیم، روزنامه شیراز نوین

سرمربی تیم ملی فوتسال ایران گفت: با ژاپن توافقات اولیه انجام شده اما اگر مشکلاتی به وجود آمده واقعیت این است که ما حرفه‌ای عمل نکردیم.
به گزارش شیراز نوین و به نقل از پایگاه خبری فوتسال ایران، محمد ناظم‌الشریعه در خصوص این که آیا بازی با ژاپن قطعی است، اظهار داشت: امسال جام جهانی است که در شهریورماه در لیتوانی انجام ‌‌ می‌ ‌‌شود. سال ۹۹ برای فوتسال و ورزش ما سال خوبی نبود. دائماً مسابقاتی مانند جام ملت‌های آسیا به تعویق افتاد و اتفاقات خوش‌آیندی نداشت. بعد از مشخص شدن وضعیت فدراسیون جلسه‌ای با عزیزی‌خادم و دبیر کل و کمیته فوتسال و سازمان لیگ داشتیم. برنامه‌ریزی کردیم و برنامه مدونی را تا زمان اعزام به مسابقات لیتوانی ارائه کردیم. خیلی مهم است که لیگ تمام شود. باتوجه به توافقات انجام شده حدود ۲۰ اردیبهشت لیگ تمام و اردوی ما شروع ‌‌ می‌‌‌‌‌شود. 
وی افزود: بیست و هشتم به اردویی در تایلند ‌‌ می‌‌رویم. چند کشور آسیایی و اروپایی دیگر هم مثل هلند و فنلاند هستند. بعد از آن برنامه آماده‌سازی را به صورت کامل شروع ‌‌ می‌‌‌‌‌کنیم. قبل از اردوی تایلند کار خاصی نمی‌‌توانیم انجام بدهیم. با ژاپن توافقات اولیه انجام شده اما اگر مشکلاتی به وجود آمده واقعیت این است که ما حرفه‌ای عمل نکردیم. هر اتفاقی افتاده تا وقتی مکتوب نشده نباید رسانه‌ای ‌‌ می‌‌کردیم. ظاهراً طرف مقابل با شرایطی که دارد پیگیری ‌‌ می‌‌کند که نباید این‌طور ‌‌ می‌‌شد و به نظر من هم درست است. صحبت‌هایی انجام شده، ان‌شاالله بیست و ششم مرداد به آنجا ‌‌ می‌‌رویم اگر مکتوب شود.
سرمربی تیم فوتسال ایران در گفت‌وگو با تهران ورزشی افزود: به غیر از آن تورنمنت آنگولا را داریم. تورنمنت خیلی خوبی است که اواخر تیرماه خواهد بود. صحبت‌های ضمنی شده اما دعوتنامه نیامده است. برزیل و پرتغال هم هستند. این‌ها اگر انجام شود خیلی به وضعیت تیم ملی ما کمک ‌‌ می‌کند.
وی در مورد اینکه آیا این تورنمنت ها قطعی برگزار ‌‌ می‌شوند یا ممکن است به خاطر مسائلی مانند کرونا لغو شوند، گفت: واقعیت این است که شرایط کرونا وجود دارد. الآن تمام اروپا مسابقاتشان را انجام ‌‌ می‌‌دهند. باید با رعایت پروتکل‌ها ما هم به این سمت برویم والا از دنیای ورزش عقب ‌‌ می‌‌‌افتیم. با شرایط کرونا هم باید مسابقه بدهیم. نباید برایمان مهم باشد که شرایط کرونا چگونه است به شرط اینکه پروتکل‌ها را رعایت کنیم. به نظرم باید مسابقات انجام شوند. اگر این اتفاق نیفتد هیچ تضمینی برای شرکت مناسب در جام جهانی وجود ندارد.
ناظم‌الشریعه در مورد اینکه بازی با ژاپن با توجه به اینکه با هزینه خود این کشور است خیلی به تیم ایران کمک‌‌ ‌‌ می‌‌ ‌ ‌کند، گفت: اجازه بدهید روی موضوع بحث نکنیم. ژاپنی‌ها روی این مسئله مقداری حساس شده‌اند.
سرمربی تیم ملی فوتسال در خصوص اینکه شرایط لیگ را چطور ‌‌ می‌‌ ‌ ‌بیند، اظهار داشت: لیگ ما امسال خیلی با کیفیت نیست. یکی از دلایلش کرونا است. یکی از دلایلش شرایط برگزاری است. یکی از دلایل آن تایمینگی است که استفاده ‌‌ می‌ ‌‌شود. بچه‌ها ۵ روز ۵ روز بازی ‌‌ می‌‌ ‌ ‌‌کنند و تحت فشار هستند. بالاجبار مجبور هستند لیگ را در دو گروه برگزار کنند. همه این‌ها تأثیرگذار است. ما با همکارانمان تمام بازی‌ها را چک ‌‌ می‌‌ ‌ ‌‌کنیم اما باید قبول کنیم شرایط خوب نیست. در همین لیست ۲۵نفره برای اردوی تایلند، سه چهار بازیکن جدید داریم که تا به حال به اردو دعوت نکرده‌ایم. من هم ‌‌ می‌‌دانم اعزام این بازیکنان سخت است اما باید نشان بدهیم که در تیم ملی به روی جوانان باز است تا با‌ باتجربه‌ها رقابت کنند.
وی در مورد انجام بازی دوستانه با برزیل گفت: ارتباطات برقرار است. خودمان هم دوست داریم ارتباط برقرار باشد اما برزیل شرایط خاص خودش را دارد. همین سه چهار روز پیش هم صحبت کردیم که قبل از جام جهانی به آنجا برویم و بازی کنیم. من خیلی با شرایط آنجا موافق نبودم. در حال پیگیری هستیم. نکته این است که با توجه به محدودیت زمانی، ما امسال جام ملت‌های آسیا را هم داریم. بلافاصله بعد از اتمام جام‌جهانی ما انتخابی ۲۰۲۲ را داریم و مرحله نهایی آن هم اسفند ۱۴۰۰ برگزار ‌‌ می‌شود. کلاً پرفشار است. آن زمان‌ها هم ‌‌ می‌‌توانیم برای برزیل برنامه‌ریزی کنیم. در حال انجام مکاتبات هستیم ولی باید این اتفاق عملی شود تا مشکلات تورنمنت‌های قبلی به وجود نیاید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی