[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۰
  • دوره جدید

اجاره کارت‌های بانکی جرم است، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس فتا استان از دستگیری فردی که با فریب‌دادن افراد کم‌سواد و گاهاً بی‌بضاعت و اجاره کارت‌های بانکی آنها، اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌کرد، خبر داد. سرهنگ «حشمت سلیمانی» در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: در پی شکایت چندین نفر از شهروندان مبنی بر مشاهده آگهی فروش یا اجاره منزل در یکی از سایت‌های واسطه‌گر و پرداخت مبالغی به‌عنوان بیعانه، موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت. 
وی ادامه داد: کارشناسان در بررسی‌های اولیه و بازجویی از شکات مطلع شدند که مال‌باختگان در یکی از شبکه‌های فضای مجازی، با مشاهده آگهی تحت‌عنوان اجاره منزل، باغ و ویلا زیر قیمت بازار و همچنین فروش خودرو با فرد تبلیغ‌کننده تماس گرفته و مبالغی به‌عنوان بیعانه به حساب کلاهبردار واریز کرده و پس از دریافت وجه، دیگر جواب‌گو تماس نبوده است. رئیس پلیس فتا استان گفت: با توجه به حساسیت پرونده، کارشناسان پلیس فتا با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند متهم را در یکی از محله‌های شیراز شناسایی و وی را در مخفیگاهش دستگیر کنند.
سرهنگ «سلیمانی» با اشاره به اینکه در بررسی‌های بیشتر مشخص شد مرد 39ساله از افراد بی‌بضاعت و بعضاً بی‌سواد، 23 کارت بانکی جهت واریز وجه اجاره کرده است، گفت: متهم تاکنون مبلغ یک میلیارد ریال از 5 شهروند شیرازی کلاهبرداری کرده است. این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: متهم هدف خود از این کار را کسب درآمد عنوان و در ادامه صحبت‌های خود به این نکته اشاره کرد که برخی از شهروندان به‌واسطه قیمت پایین و به دلیل طمع‌ورزی و از روی اعتماد نابجا، اقدام به واریز وجه به‌عنوان پیش‌پرداخت می‌کردند. وی با اشاره به این موضوع که بسیاری از شهروندان با دریافت مبالغی اندک اقدام به اجاره‌دادن کارت‌های بانکی خود به دیگران می‌کنند، اظهار داشت: اجاره یا دراختیارگذاشتن کارت‌های بانکی خود به دیگران جهت اقدامات مجرمانه، جرم محسوب می‌شود. سرهنگ «سلیمانی» از هموطنان خواست: در خصوص خرید از سایت‌های خریدوفروش دقت کافی را داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب‌سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir یا با شماره تلفن 096380 با کارشناسان ما در میان بگذارند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی