[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۳
  • دوره جدید

خمیردندان عسلی برای کودکان بسازید، روزنامه شیراز نوین

خمیردندان عسلی یک خمیردندان طبیعی و ارگانیک با استفاده از عسل و نمک است که می‌توانید برای کودکان درست کنید. عسل خاصیت آنتی‌بیوتیکی داشته و مخلوط آن با نمک علاوه بر اینکه دندان‌ها را سفید کرده، محیط دهان و دندان را نیز ضدعفونی می‌کند.
می‌توان با استفاده از عسل و نمک، نوعی خمیردندان ساخت که مصرف این نوع خمیر دندان طبیعی و ارگانیک، نه تنها آثار سوء برای دندان و لثه‌ها ندارد بلکه خواص درمانی متعددی دارد و چون یک ترکیب خوراکی است با بلعیدن احتمالی آن، باز هم از مصرف خمیردندان، لذت خواهید برد! دیگر نگران نخواهید بود که اگر کودک دلبند شما خمیردندان را خورد، آیا واقعاً از آن آسیبی نخواهد دید.
خمیردندان عسلی برای کودک
با تهیه این خمیر دندان ساده، در هزینه‌های خانواده صرفه جویی و به اقتصاد مقاومتی در خانواده کمک کنید؛ هزینه اولیه تولید این خمیر دندان، بسیار اندک است و به دلیل فقدان عوارض احتمالی برای دهان، از هزینه‌های مالی و روانی احتمالی در مصرف خمیردندان‌های شرکت‌های مختلف آسوده باشید.
روش تهیه خمیردندان با عسل
دو واحد نمک طبیعی (نمک کانی؛ معدنی یا نمک دریا) را با پنج واحد عسل مخلوط کنید.
اگرچه نمک طبیعی توصیه می‌شود اما اگر هم آن را نیافتید، به همین نمک موجود در بازار اکتفا کنید. همین ترکیب پایه، به عنوان یک خمیر دندان کامل قابل استفاده است اما برای بهره‌وری بهتر و نیز پاسخگویی به ذائقه‌های مختلف یا امراض ویژه دهان و دندان می‌توانید، از آن ترکیب پایه، خمیر دندان‌های گوناگون با ارزش درمانی متنوع بسازید.
چند نمونه از انواع خمیردندان عسلی
به ترکیب پایه، سه تا پنج قطره عصاره نعنا (اسانس نعنا) بیفزایید.
این امر باعث خوشبو کردن دهان و افزایش خاصیت ضدعفونی کنندگی این نوع خمیردندان می‌شود.
به ترکیب پایه یک واحد دارچین اضافه کنید که این امر باعث استحکام بیشتر لثه‌ها، کاهش بزاق و آبریزی دهان در هنگام خواب می‌شود.
به ترکیب پایه، سیاه‌دانه (شونیز) آسیا شده، اضافه کنید که این امر باعث افزایش خاصیت ضدعفونی کنندگی، تسریع درمان آفت (به ویژه آفت سفید) دهان خواهد شد. به ترکیب پایه، سه تا پنج قطره آب‌لیمو یا لیمو عمانی آسیاب شده و سه تا پنج قطره عصاره نعنا اضافه کنید که این امر احساس خنکی در دهان و کاهش عطش شبانگاهی به ویژه برای افراد گرم مزاج، ایجاد حس خوب طعم موهیتو (موخیتو؛ نوشیدنی کوبائی) در دهان، افزایش ضدعفونی کنندگی، استحکام لثه، تسریع در درمان آفت (مخصوصاً آفت قرمز) در دهان می‌شود. به ترکیب پایه، یک واحد رب انار اضافه کنید که این امر، استحکام لثه، کاهش خون‌ریزی لثه‌ها، تسریع در درمان آفت قرمز، ایجاد حس خنکی و کاهش عطش شبانگاهی را به همراه خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی