[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

فارس و سونامی بیماریابی ، روزنامه شیراز نوین

 محمد شبیری- گروه خبر 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز در سیصد و یکمین نشست ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، از انجام بیش از ۹ هزار و ۳۰۰ تست کووید ۱۹ در روز دوشنبه به عنوان رکورد انجام بیشترین تست در فارس خبر داد.
دکتر «مهرزاد لطفی» با بیان اینکه آزمایشگاه‌های تشخیصی مولکولی استان به صورت شبانه روزی در حال خدمت رسانی به مردم هستند، گفت: دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع کرونا تمامی تلاش خود را در افزایش تست‌های تشخیصی انجام داده تا بتواند هر چه سریع تر نسبت به بیماریابی اقدام کند و افراد مبتلا را مورد پیگیری قرار دهد. او با اعلام اینکه در ۲۴ ساعت گذشته بیش از دو هزار و ۹۰۰ نفر به مراکز منتخب تشخیصی درمان سرپایی کرونا مراجعه داشته اند، به مردم توصیه کرد تا در صورت مشاهده علائم بیماری به پزشک خانواده یا مراکز منتخب تشخیصی درمان سرپایی کرونا مراجعه کنند تا از انتشار بیماری و به خطر افتادن سلامتی شان جلوگیری شود.
دکتر لطفی با بیان اینکه ۲۹۸ نفر با وضعیت وخیم در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان بستری هستند که خدمات درمانی دریافت می‌کنند، از مردم خواست تا با رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی، حامی مدافعان سلامت باشند که در این ایام سخت، ایثارگرانه برای حفظ و تأمین سلامتی مردم تلاش می‌کنند.
او عنوان کرد: با توجه به افزایش قابل توجهی که در تعداد تخت‌های بیمارستان انجام شده، هم اکنون ۹۰ درصد ظرفیت تخت‌های بیمارستان‌های استان تکمیل شده که در نشست‌های ستاد مدیریت بیماری کووید ۱۹ در دانشگاه، این مهم مورد پایش قرار گرفته و تمهیدات لازم در این خصوص انجام می‌گیرد.
رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه سالن‌های ورزشی و فضاهای مختلف مناسب بیشتری برای انجام واکسیناسیون کووید ۱۹ در شیراز در حال آماده سازی است، گفت: با پیگیری‌های انجام شده، مراکز و مکان‌های تزریق واکسن پس از بررسی کارشناسان دانشگاه، تجهیز و آماده خدمت رسانی می‌شود.
دکتر لطفی در این نشست از اعضای قرارگاه پدافند زیستی سپاه بقیه الله(عج) برای اعلام هشدار، اطلاع رسانی عمومی و آگاهی بخشی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح شهر شیراز قدردانی کرد.
رئیس دانشگاه ضمن بررسی آمار نمونه‌های انجام شده آزمایش کرونا طی روز دوشنبه تا سه‌شنبه در فارس، به بررسی آمار مبتلایان، موارد مرگ و میر، افراد بستری و بهبودیافته، روند خدمت رسانی به مبتلایان و موارد مشکوک در مراکز درمانی و عملکرد مراکز آزمایشگاهی تشخیصی ویروس کرونا پرداخت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی