[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

بیمارستان پشتیبان وارد مدار شد، روزنامه شیراز نوین

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ارائه خدمات درمانی به بیش از ۸۰۰ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان پشتیبان شهید آیت الله دستغیب شیراز از ابتدای شیوع کروناویروس تاکنون خبر داد.
 به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «اورنگ ایلامی» با اشاره به اینکه ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب با ظرفیت ۶۰ تخت استاندارد بستری برای مراقبت از بیماران کرونایی و پشتیبانی از بخش‌های بیمارستان‌ حضرت علی اصغر(ع) وارد چرخه درمان شده است، گفت: بیماران سطح ۳ مبتلا به کووید ۱۹ برای ادامه روند درمان به این بیمارستان پشتیبان منتقل می‌شوند.
این مقام مسئول در دانشگاه با تأکید بر اینکه همه تجهیزات و امکانات یک بخش عادی کووید بیمارستانی در بیمارستان پشتیبان شهید آیت الله دستغیب وجود دارد، افزود: پزشکان متخصص به صورت آنکال و پنج پزشک عمومی به صورت شبانه روزی در بیمارستان پشتیبان حضور دارند و خدمات درمانی لازم را ارائه می‌دهند.
دکتر ایلامی با بیان اینکه بیماران بستری در بیمارستان پشتیبان به صورت روزانه نیز توسط پزشکان متخصص داخلی و عفونی ویزیت و اقدامات درمانی لازم انجام می‌شود، عنوان کرد: همچنین روان‌شناسان حوزه بهداشت و درمان در بیمارستان‌ پشتیبان مستقر و با حضور در بخش‌ها به بیماران روحیه داده و خدمت رسانی می‌کنند.
معاون درمان دانشگاه از استقرار یک آمبولانس در بیمارستان پشتیبان خبر داد و اظهار داشت: در صورت تغییر شرایط بیمار در موارد احتمالی نیز یک دستگاه آمبولانس برای اعزام بیمار در بیمارستان پشتیبان مستقر است.
دکتر ایلامی با تأکید بر آغاز موج چهارم کرونا و روند افزایشی بیماران نیازمند خدمات بستری در استان، ادامه داد: بیمارستان پشتیبان شهید آیت الله دستغیب علاوه بر پشتیبانی از بخش‌های بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)، از روز سه شنبه بیمارستان‌های نمازی، شهید بهشتی و شهید دکتر فقیهی را پشتیبانی می‌کند.
او خاطرنشان کرد: بیماران با مراجعه به بیمارستان‌های یاد شده، توسط پزشک ویزیت و در صورت اشغال تخت و نیاز به بستری با سطح ۳ به بیمارستان پشتیبان منتقل می‌شوند.
معاون درمان دانشگاه در خصوص نحوه فرایند آزمایش‌های تشخیصی در بیمارستان پشتیبان، توضیح داد: یک تیم نمونه گیری در بیمارستان پشتیبان مستقر و نمونه گیری‌های لازم انجام می‌شود و طبق هماهنگی‌های انجام شده، بلافاصله نمونه‌ها به بیمارستان مسلمین منتقل و مراحل تشخیصی آزمایشگاهی صورت می‌گیرد.
دکتر اورنگ ایلامی اعلام کرد: تمامی هزینه‌های خدمات درمانی در بیمارستان پشتیبان با تعرفه دولتی محاسبه می‌شود و مبلغ پرداختی از سوی بیمار بین پنج تا ۱۰ درصد است.
معاون درمان دانشگاه یادآور شد: در مواردی نیز که بیمار توان پرداخت هزینه‌ها را ندارد، با هماهنگی مددکاری معاونت درمان دانشگاه، مساعدت لازم انجام می‌گیرد.
مشاور معاون درمان دانشگاه نیز گفت: این بیمارستان به همت مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز و با همکاری اداره ورزش و جوانان، شورای هماهنگی نیروهای مسلح، فرماندهی ارتش، سپاه فجر و نیروی انتظامی با تأمین نیروی انسانی و پشتیبانی درمانی و پزشکی در راستای خدمت رسانی به بیماران مبتلا به کووید ۱۹ راه اندازی شده است.
دکتر «مجید اکبرزاده» اظهار داشت: با توجه به آغاز موج چهارم همه گیری کرونا، هماهنگی و برنامه ریزی برای راه اندازی نقاهتگاه بیماران کرونایی در شهرستان‌ها نیز انجام شده است.
او با تأکید بر اینکه کادر درمان در راستای تأمین و حفظ سلامت مردم به صورت شبانه روزی در تلاش هستند، توصیه کرد تا برای پیشگیری از ابتلا و قطع زنجیره انتقال بیماری کووید ۱۹، استفاده مداوم از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی از دیگران و پرهیز از ترددهای غیرضرور و ماندن در خانه الزامی است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی