[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

آماده‌سازی زمین برای اقدام ملی تأمین مسکن ، روزنامه شیراز نوین

معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرای طرح مسکن اقدام ملی را یکی از طرح‌های زیر بنایی برای تأمین مسکن مناسب و منطبق با سطوح درآمدی اقشار مختلف جامعه دانست و گفت: برای حدود ۱۲ هزار واحد مسکونی در این طرح که بنیاد مسکن مسئولیت دارد، آماده‌سازی زمین و پروژه تعریف شده است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، جواد حق شناس در بازدید از طرح مسکن شهری منطقه سلطان آباد شیراز با اعلام جزئیاتی از وضعیت تأمین زمین و همچنین احداث واحدهای مسکن ملی در شهرهای کوچک و شهرهای تحت مسئولیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ثبت‌نام مرحله سوم طرح اقدام ملی مسکن به تعداد پذیرفته‌شدگان افزوده است.
به گفته مهندس حق شناس، در ماه‌های پایانی سال گذشته تعداد فاقد زمین ۱۳هزار واحد بود که با هماهنگی سازمان ملی زمین و مسکن این تعداد به ۱۰ هزار نفر رسید و با صدور اجازه ثبت‌نام و افزایش منابع مالی و پرداخت برای مرحله سوم، رقم پذیرفته‌شدگان واجد شرایط به ۱۲هزار واحد افزایش یافت.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مبلغ اولیه پرداخت‌های طرح اقدام ملی مسکن ۴۰ میلیون تومان است، گفت: بیش از 30 هزار متقاضی طرح اقدام ملی مسکن تحت مسئولیت بنیاد هستند که واریز وجه انجام داده‌اند، از این تعداد برخی واحد‌ها به شکل مستقیم توسط بنیاد مسکن احداث و تکمیل و تحویل می‌شود.
حق شناس با یادآوری اینکه برنامه دولت برای طرح اقدام ملی مسکن تحت‌مسئولیت بنیاد مسکن ۱۳۸ هزار واحد است، گفت: ۱۳۸ هزار واحد طرح اقدام ملی مسکن جزو برنامه‌ای است که دولت برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن برعهده بنیاد مسکن نهاده است. آنچه می‌تواند مستعد شروع شدن باشد، این است که متقاضی ۴۰ میلیون تومان وجه اولیه را واریز کرده باشد. همچنین، زمین موردنیاز اجرای طرح برای افراد تأمین شده باشد.
حق‌شناس همچنین گفت: بنیاد مسکن علاوه بر برنامه احداث ۱۳۸ هزار واحد مسکن ملی که هم‌اکنون نزدیک به ۳۰ هزار واحد آن تعیین تکلیف شده است، احداث واحدهای مسکونی شهری را با بهره مندی از ظرفیت مالی حساب ۱۰۰ امام(ره) در برنامه دارد.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اضافه کرد: بنیاد مسکن در ساخت مسکن شهری که برنامه هرساله است، در سال گذشته احداث ۱۷ هزار واحد مسکن شهری را انجام داد.
معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تصریح کرد: در احداث ۱۷ هزار مسکن شهری در سراسر کشور، بنیاد با متقاضیان وارد تعامل شده و بخشی از کار انجام شده است این واحدها تکمیل و تحویل متقاضیان می‌شود.
حق‌شناس توضیح داد: احداث این بخش از واحدهای مسکونی شهری با بهره‌مندی از ظرفیت مالی حساب ۱۰۰ امام(ره)، آورده متقاضیان و سایر شرکا تأمین مالی شده و احداث می‌شود.
مهندس عطاءالله زمانی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس نیز در این برنامه بازدید گزارشی از اجرای طرح‌های توسعه و تأمین مسکن در استان فارس ارائه داد و بیان داشت: تأمین مسکن شهری متناسب با سطوح درآمدی شهروندان از اولویت‌های بنیاد مسکن است. اجرای 5 هزار و 34 واحد مسکونی در قالب 88 طرح دراستان فارس و طراحی یک هزار و 829 واحد مسکونی در دست اجرا از جمله عملکردها در حوزه مسکن شهری است. همچنین در این حوزه 71 پروژه مسکونی با پیشرفت فیزیکی 23 درصد برای ساخت 2 هزار و 107 واحد مسکونی در حال اجراست.
مهندس زمانی مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با اشاره به استقبال کم نظیر متقاضیان طرح مسکن ملی در فارس به ویژه در مناطق جنوبی استان گفت: چهار هزار و ۲۵۶ قطعه زمین برای اجرای این طرح در فارس آماده شده است. 
مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس، افزود: تاکنون 34 هزار و 678 نفر برای مشارکت در این طرح نام نویسی کرده‌اند و شمار متقاضیانی که تأیید نهایی شده‌اند، پنج هزار و ۹۸۷ نفر است. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی