[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

شناسایی بالغ بر ۶۶۲هزار کرونایی در فارس، روزنامه شیراز نوین

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز طی اطلاعیه ای، آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز جمعه دوازدهم اسفند ۱۴۰۱، اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، در این اطلاعیه آمده است: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۶۸هزار و ۹۵ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲هزار و ۵۲۵ بیمار مثبت شناسایی 
شده است.
از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۳۷هزار و ۵۳۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳هزار و ۵۶۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۳۰هزار و ۵۶۳ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸هزار و ۹۶۰ بیمار مثبت شناسایی شده است. با بستری ۱۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۲۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند. خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، مورد جدید فوتی ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۱۷۲ نفر است. همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۵۴هزار و ۲۳۵ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌اند. در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۸۹هزار و ۵۲۷ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۵هزار و ۲۵۹ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۴۲هزار و ۲۶۴ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۶هزار و ۷۷ دوز نوبت سوم و ۱۳۵هزار و ۹۲۷ دوز یادآور واکسن بوده است. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی