[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

قورباغه‌های زیبا اما سمی ‌‎‌‌و قاتل، روزنامه شیراز نوین

قورباغه‌های زیبا اما سمی ‌‎‌‌و قاتل
بخش دوم
قورباغه سمی‌‎‌توت فرنگی
قورباغه دارت توت فرنگی سمی‌ترین قورباغه در دنیا محسوب نمی‌شود اما در نوع خود، یک قورباغه سمی‌‎‌است. این قورباغه معمولاً رنگ قرمز روشن دارد و بیش از 15 الی 30 نقطه رنگی روی بدن او دیده می‌‎‌شود که کاملاً قرمز، آبی، سبز یا گاهی اوقات مشکی است. این قورباغه‌ها سمی ‌‎‌هستند و سم خود را از غذا وارد بدن دیگر حیوانات می‌‎‌کنند.
قورباغه دوست داشتنی
قورباغه دوست داشتنی به قورباغه راه راه هم معروف است و یکی از قورباغه‌ها با سم کم محسوب می‌‎‌شود اما به هرحال سم او خطرناک است. این قورباغه ظاهر دوست داشتنی دارد اما باز هم کشنده محسوب می‌‎‌شود زیرا سم موجود در بدن او می‌‎‌تواند باعث نارسایی قلب شود. همچنین مربوط به آمریکای مرکزی است و در کاستاریکا هم یافت می‌‎‌شود.
قورباغه دارت کوکو
این قورباغه سمی،‌‎‌ سومین قورباغه سمی ‌‎‌محسوب می‌‎‌شود و بعد از قورباغه دارت طلایی و دارت پا سیاه قرار می‌‎‌گیرد و جزء حیوانات وحشی است زیرا برای جان انسان خطرناک است. این قورباغه با انواع خودش می‌‎‌تواند جنگ کند و با قورباغه‌های دیگر کشتی بگیرد و آن‌ها را در همین مبارزه از بین ببرد و بدن او هم برای انسان کشنده است.
قورباغه گلفودولسین
این قورباغه ظاهر بسیار زیبایی دارد و چهارمین قورباغه سمی‌‎‌ شمرده می‌‎‌شود. همچنین باعث ایجاد درد، تشنج‌های خفیف و گاهی اوقات فلجی می‌‎‌شود. هنوز مشخص نیست که سم این قورباغه از کجا می‌‎‌آید اما معمولاً یک منبع خارجی باعث ایجاد سم می‌‎‌شود. این قورباغه معمولاً در نواحی کاستاریکا یافت می‌‎‌گردد.
قورباغه variable
این قورباغه با ظاهر بسیار زیبا در جنگل‌های بارانی اکوادور و پرو زندگی می‌‎‌کند اما بهتر است که به دنبال آن نگردید و هرگز به آن دست نزنید زیرا سم روی بدن این قورباغه وجود دارد. پس وسوسه نشوید که بدن زیبای او را لمس کنید زیرا قطعاً عاملی برای مرگ خواهد بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی