[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

برخورد با تبلیغات نابهنگام ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، سومین نشست ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان فارس برگزار شد. رئیس کل دادگستری استان فارس در سومین نشست ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا پیش رو که با حضور دادستان عمومی و انقلاب شیراز، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان و سایر مسئولان ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی استان برگزار شد، بر ملاک عمل قرار دادن اجرای قانون توسط فعالان در حوزه انتخابات تأکید کرد.
حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی در آستانه ماه مبارک رمضان، ماه رحمت و بهار قرآن بر استفاده از این فرصت برای خودسازی توصیه به کمک به نیازمندان و فقرا در این ماه تأکید کرد.
وی در این نشست با بیان اینکه مرّ قانون همیشه ملاک عمل دستگاه قضایی بوده است، گفت: در راستای انتخابات پیش رو هر فرد و نهادی به هرشکل ممکن بخواهد از قانون تخطی نماید، با قاطعیت و در چهارچوب قانون جلوی آن تخلفات و جرائم گرفته خواهد شد.
رئیس ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان فارس با بیان اینکه استان پهناور فارس با مردمی انقلابی یکی از استان‌های مهم و تأثیرگذار در عرصه انتخابات در سطح کشور است، بر مشارکت حداکثری مردم شریف این استان در انتخابات تأکید کرد و گفت: انتخابات پیش رو بسیار حائز اهمیت است و حضور حداكثری مردم سبب خنثی شدن توطئه‌های دشمنان نظام و انقلاب می‌گردد؛ بنابراین همه ما و مسئولان باید تلاش کنیم با نصب العین قراردادن منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، زمینه هم افزایی و مشارکت هرچه بیشتر مردم را فراهم نماییم.
حجت الاسلام و المسلمین موسوی هدف اصلی از تشکیل این ستاد را کمک به برگزاری انتخاباتی پرشور، سالم و در سایه امنیت کامل خواند و تصریح کرد: مشارکت و حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های رأی و انتخاب فرد اصلح از تأکیدات رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) است؛ بنابراین لازم است تمامی نهادها و دستگاه‌ها، مسئولان امر انتخابات و صداوسیما زمینه انتخاباتی سالم، پرشور و همراه با مشارکت عمومی را فراهم نمایند.
نماینده عالی قوه قضائیه در استان فارس، پایش و رصد مداوم و مستمر اقدامات و فعالیت‌های انتخاباتی و اتخاذ تدابیر و تمهیدات پیشگیرانه با هدف پیشگیری از جرائم انتخاباتی را از وظایف ستاد پیشگیری و رسیدگی به جرائم و تخلفات انتخاباتی استان دانست و در خصوص انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: باید تلاش کنیم افراد متدین، سالم و انقلابی تأیید صلاحیت شوند و هیئت‌های اجرایی و نظارت که به صورت مستقل عمل می‌نمایند، نسبت به عدم تأیید صلاحیت افرادی که از خط قرمزهای نظام مقدس جمهوری اسلامی عبور کرده اند و داری فساد مالی هستند، دقت لازم را داشته باشند. 
حجت الاسلام و المسلمین موسوی بر حساسیت همه مسئولان در خصوص فضای مجازی اشاره کرد و افزود: تبلیغات این دوره از انتخابات بیشتر از طریق فضای مجازی صورت می‌گیرد و تبلیغات در همه فضاها تنها در چهارچوب قانون و موعد مقرر پذیرفتنی است و تبلیغات خارج از ضوابط تعریف شده که زمینه ساز اخلال در نظم، قانون شکنی و عبور از خطوط قرمز نظام باشد با حساسیت بررسی و در چهارچوب قانون با آنها برخورد خواهد شد.
رئیس کل دادگستری استان فارس در پایان بر مدیریت منسجم و هدفمند مسئولان قضایی استان به خصوص رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان فارس بر انتخابات پیش رو در حوزه‌های قضایی استان تأکید کرد و گفت: لازم است مسئولان قضایی، رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی استان در راستای پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی راهکارهای مناسبی ارائه داده و در هیئت‌های اجرایی نیز مشارکت فعالی داشته باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی