[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

رهایی قاتل از قصاص ، روزنامه شیراز نوین


با وساطت نیروی انتظامی استان و تلاش‌ها و پیگیری‌های مستمر، قاتل با رضایت اولیای دم پس از 5 سال از قصاص رهایی یافت. فرمانده انتظامی استان فارس در گفت‌وگو با پایگاه خبری پلیس، در این خصوص اظهار داشت: 5 سال پیش در پی به قتل رسیدن دختربچه 6ساله‌ای در یکی از شهرستان‌های تابعه استان فارس توسط یک زن جوان، در این خصوص پرونده‌ای تشکیل و از سوی دستگاه قضایی حکم قصاص برای قاتل صادر می‌شود.
سردار «رهام بخش حبیبی» ادامه داد: در این راستا جلسات متعددی برای اصلاح فی‌مابین و صلح و سازش بین دو خانواده برگزار و در نهایت طی جلسه نهایی که 24 فروردین‌ماه سال جاری در دفتر ستاد انتظامی استان برگزار شد، به رضایت اولیای دم منجر شد و قاتل از قصاص رهایی یافت. وی افزود: قصاص حق اولیای دم بود اما این عزیزان ضمن بسط و گسترش فرهنگ عفو و بخشش، زندگی دوباره به قاتل نادم و پشیمان بخشیدند.
فرمانده انتظامی استان فارس ضمن تقدیر و تشکر از اقدام خداپسندانه و دوستانه خانواده آن مرحوم، اظهار داشت: امیدواریم با این اقدامات بتوانیم در راستای ارج‌نهادن به سنت‌های دینی و گسترش فضای صلح و سازش در بین جامعه مؤثر واقع شویم و سنت‌های دینی و مذهبی از جمله گذشت و بخشش را رواج دهیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی