[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

برای ۳۸ آش‌فروشی پرونده گران‌فروشی تشکیل شد، روزنامه شیراز نوین

معاون بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس از اجرایی شدن طرح تشدید بازرسی از صنوف مختلف، ویژه ایام نوروز و تداوم آن در ماه مبارک رمضان با مشارکت همه دستگاه‌های نظارتی در این استان خبر داد. مهدی حسنی گفت: بازرسی‌ و نظارت در ایام پایانی سال، نوروز ۱۴۰۲ و ماه مبارک رمضان با همراهی سازمان جهاد کشاورزی، بسیج اصناف، اداره کل تعزیرات و دیگر دستگاه‌های حاکمیتی و نظارتی، تشدید خواهد شد.
حسنی افزود: متصدیان واحدهای صنفی مکلف به درج قیمت کالا، نصب نرخ‌نامه و همچنین نگهداری فاکتور کالاهای موجود در واحد برای ارائه به بازرسان هستند.
او خاطرنشان کرد: در صورت عدم رعایت قوانین صنفی، بازرسان دستگاه‌های نظارتی برابر قانون با متخلفان برخورد کرده و متصدیان واحدهای متخلف به تعزیرات حکومتی معرفی خواهند شد. حسنی یادآور شد: عدم ارائه فاکتور خرید به بازرسان، عدم صدور فاکتور و صورت‌حساب برای مشتری و عدم درج قیمت و عدم نصب نرخ‌نامه از عمده تخلفات در سطح عرضه است.
معاون بازرسی و حمایت از مصرف‌کنندگان سازمان صمت فارس همچنین از تشکیل پرونده گران‌فروشی برای ٣٨ واحد صنفی آش سبزی فروشی در شیراز به ارزش بیش از ۴میلیارد ریال خبر داد.
حسنی گفت: با توجه به افزایش قیمت آش سبزی، بازرسان سازمان صمت فارس اقدام به برگزاری طرح ویژه بازرسی و نظارت از واحدهای تولیدی و صنفی آش‌فروشان سطح شهر شیراز در خصوص بررسی کیفیت محصولات تولیدی و مورد عرضه واحدهای مذکور کردند.
او افزود: از ۲۸ دی‌ماه امسال تا ۲۶ بهمن ماه از حدود ۱۱۰ واحد آش فروشی بازرسی و نمونه برداری شد که پس از رؤیت نمونه‌ها توسط کارشناس اتحادیه و بررسی کیفیت همه جانبه محصول، برای ۳۸ واحد صنفی پرونده گران‌فروشی تشکیل شد که از این تعداد ۲۱ فقره به ارزش ۴میلیارد و ۳۵۷میلیون و ۵۰۰هزار ریال پرونده تشکیل و به تعزیرات حکومتی ارسال شده است.
معاون سازمان صمت فارس با بیان اینکه تعدادی از پرونده‌ها به دلیل تکمیل نشدن اظهارات متصدیان در حال تکمیل است، گفت: بر اساس مشاهدات و کارشناسی‌های انجام شده، کیفیت آش سبزی به طرز چشمگیری افزایش یافته است؛ چنانچه در روزهای اخیر نمونه‌های گرفته شده از واحدهای صنفی فعال در شیراز، موارد منجر به تشکیل پرونده نسبت به روزهای گذشته کاهش داشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی