[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

تکامل طرح مسکن مهر، روزنامه شیراز نوین

به گزارش شیرازنوین به نقل از خانه ملت، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی گفـت: اجرای طرح جهش تولید و تأمین مسکن جلوی افزایش قیمت در سال جاری را گرفته و به دلیل برقراری ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا، موجب کاهش قیمت مسکن خواهد شد.
علیرضا پاک‌فطرت در رابطه با تأثیر اجرای طرح جهش تولید و تأمین مسکن بر قیمت ملک در سال‌های آینده گفت: اجرای این طرح جلوی افزایش قیمت در سال جاری را گرفته و به دلیل برقراری ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا موجب کاهش قیمت مسکن تا حدود ٢٠ درصد خواهد شد.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طرح جهش تولید و تأمین مسکن از تیر الی مردادماه سال جاری اجرا می‌شود، اضافه کرد: طرح جهش تولید مسکن، تکامل‌یافته مسکن مهر است و به‌نوعی ضعف‌های آن در خصوص مکان‌یابی و کیفیت ساخت برطرف شده است.
وی افزود: قیمت پایین زمین برای ساخت مسکن یکی موضوعات بسیار مهمی است که در طرح جهش تولید و تأمین مسکن موردتوجه قرار گرفته و تأثیر قابل‌توجهی بر کاهش قیمت تمام‌شده خانه خواهد داشت و یقیناً این مهم برای انبوه‌سازان و تعاونی‌های مسکن بسیار مناسب است.
این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در طرح جهش تولید و تأمین مسکن به دستگاه‌ها اجازه داده شده تا اراضی تحت‌تملک خود را آزاد کرده و به‌منظور ساخت مسکن، در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار دهند و اگر هم تعاونی‌های خودشان توانایی ساخت داشتند، این کار را انجام خواهند داد.
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نرخ آهن و سیمان بر قیمت تمام‌شده مسکن بسیار مؤثر است، خاطرنشان کرد: با توجه به اهمیت مصالح ساختمانی نظیر سیمان و آهن و ورود دلالان به این حوزه، مقرر شد با هدف کنترل بیشتر بر قیمت مصالح ساختمانی، این محصولات در بورس عرضه شود.
وی با انتقاد از خصوصی‌سازی کالاهای استراتژیک مانند آهن و سیمان توسط دولت، اظهار کرد: دولت به‌جای اینکه خدمات را خصوصی کند، کالاهای استراتژیک را خصوصی کرده که امری اشتباه است؛ چراکه امکان نظارت بر قیمت آن را ندارد. از این رو مصالح ساختمانی از جمله بخش‌هایی است که دولت، دخل‌وتصرف چندانی نمی‌تواند در قیمت آن داشته باشد. البته قرار است وام‌هایی با سودهای متعارف به مصرف‌کنندگان مصالح ساختمانی داده شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی