[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

۲هزار متخلف زیست‌محیطی دستگیر شدند، روزنامه شیراز نوین

به گزارش دریافتی شیرازنوین، مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس گفت: یگان حفاظت محیط زیست استان پارسال با وجود شرایط متأثر از شیوع ویروس کرونا و کمبود امکانات، با یک برنامه ریزی منسجم و با تشدید گشت و کنترل در مناطق تحت مدیریت خود، از تخریب محیط زیست جلوگیری کرد و ۲ هزار و سه متخلف زیست محیطی را به دام انداخت.
 حمید ظهرابی افزود: سبزجامگان محیط زیست استان عملکرد قابل توجهی را در سال ۱۳۹۹ از خود بر جای گذاشته اند؛ به طوری که در این مدت یک ساله در مجموع یک هزار و ۲۰۴ قبضه سلاح کشف و ضبط شد و پرونده تخلف‌ها به مقامات قضایی داده شده است.
ظهرابی با ابراز خرسندی از رشد عملکرد نیروهای اجرایی یگان حفاظت محیط زیست در سراسر استان فارس بیان کرد: تعداد متخلفان دستگیر شده در سال ۹۸ حدود یک‌هزار و ۳۴۵ نفر بوده که این عدد در سال ۹۹ به ۲هزار و سه نفر افزایش یافت و تعداد سلاح‌های کشف شده اعم از سلاح‌های مجاز، غیرمجاز و جنگی، نیز از یک هزار و ۱۳ قبضه سلاح به یک هزار و ۲۰۴ قبضه افزایش یافته است و نشان از انسجام، همدلی و رشادت‌های نیروهای خدوم محیط زیست استان دارد.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس اظهار داشت: مأموران اجرایی و فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست علی رغم تمام کمبودها و مشکلات به صورت شبانه روزی به گشت و کنترل و حفاظت از تنوع زیستی استان اهتمام دارند و با متخلفان بدون هیچ اغماضی برخورد می‌کنند.
ظهرابی از مردم و دوستداران محیط زیست خواست تا همچون سال‌های گذشته، به منظور حفظ انفال الهی و گونه‌های ارزشمند حیات وحش، در صورت مشاهده هرگونه تخلفات با شماره ادارات محیط زیست سراسر استان 
تماس بگیرند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی