[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۳۷
  • دوره جدید

خسروی،‌هافبک فجرشهیدسپاسی : حضـور هوادار کیفیت بازیکن را چندبرابر می‌کند، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
بازیکن خط میانی فجرشهیدسپاسی از هواداران این تیم انتظار دارد که در راه صعود، بیشترین حمایت را از آن‌ها به عمل بیاورند.
محمدحسین خسروی یکی از بازیکنانی بوده که فجر در غیابش آسیب پذیر نشان داده و خط میانی این تیم با حضور او از شادابی بیشتری برخوردار است.
خسروی اصالتاً اهل اردبیل اما متولد و بزرگ شده تهران است. در پایه‌های مقاومت و استقلال و نیروی زمینی رشد کرده و وقتی به رده بزرگ‌سالان رسیده، در تیم‌های مس کرمان و شهرداری آستارا به میدان رفته و حالا هم عضو فجرشهیدسپاسی است.
او درباره چگونگی ورودش به فوتبال می‌گوید: مشوق خاصی نداشتم و به خاطر علاقه خودم از همان بچگی به سمت فوتبال آمدم. اصلاً در خانواده ما کسی ورزشکار نیست، فقط برادر بزرگم مدتی کشتی می‌گرفت که نتوانست ادامه دهد اما من از صبح که بیدار می‌شدم می‌رفتم دنبال توپ تا آخر شب. اما در ادامه پدر و مادرم خیلی حمایتم کردند. با این که خانواده پرجمعیتی هستیم و 7 تا بچه‌ایم، اما همه اعضای خانواده به رشد من کمک کردند.
هافبک میانی فجر چند ترم به دانشگاه رفته اما آن را رها کرده؛ در 19 سالگی به خدمت سربازی رفتم و مجبور شدم از دانشگاه انصراف بدهم. پس از آن دیگر فرصتی نشد که ادامه دهم اما برنامه دارم که به زودی دوباره دانشگاه را شروع کنم.
خسروی در تهران، کرمان و گیلان بازی کرده است. همگی این استان‌ها هم اکنون در لیگ برتر تیم دارند، اما شیراز بدون تیم است. او درباره مشکلات فوتبال در فارس می‌گوید: بحث چمن که معضل همیشگی فجر است اما در کنار آن، باید به اصول تیم‌داری و مدیریتی هم بپردازیم. شیراز همیشه تیم‌های مطرحی داشته. شاید به سن و سال من نخورد اما می‌گویند زمانی فجر بهترین تیم شهرستانی بوده. همین طور برق که از تیم‌های ریشه‌دار است و قشقایی که نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد که امتیازش از دست رفت. قشقایی می‌توانست هر سال چند بازیکن بومی‌خوب معرفی کند. چمن هم که جلوه خوبی ندارد و هر تیمی‌که می‌آید شیراز، بازیکنانش از شکل و ظاهر چمن تعجب می‌کنند. حالا شنیده‌ایم که می‌گویند مسئولان پیگیر هستند تا چمن را درست کنند. ما هم امیدواریم این اتفاق بیفتد، چون ما هنوز 10 بازی دیگر داریم. تیم‌های دیگر روی امتیاز میزبانی‌شان خیلی حساب می‌کنند، از هوادار گرفته تا زمین چمن و سایر مسائل.
او در ادامه به مسئله مهم «هوادار» اشاره می‌کند و می‌گوید : شما وقتی به شهرهای دیگر می‌روید، جو ورزشگاه به شما غلبه می‌کند و احساس غریبی می‌کنید. مثلاً خود ما هفته قبل مقابل شمس آذر، شاهد تماشاگران زیادی بودیم که به تیم‌شان کمک کردند و موفق هم شدند. خواهش می‌کنم از هواداران شیرازی که خیلی بیشتر از قبل ما را حمایت کنند. سال گذشته دیدیم که ملوان خیلی خوب با کمک هوادارانش صعود کرد. خود من هم به ورزشگاه آن‌ها رفتم و بازی کردم، تماشاگرانشان کاری می‌کنند که جو کاملاً علیه تیم مقابل می‌شود و در عوض بازیکنان خودشان آنقدر انرژی مثبت می‌گیرند که ناخودآگاه بازی باکیفیتی ارائه می‌دهند. ما هم درست است که بچه‌های شهرهای دیگر هستیم اما داریم برای شهر شما بازی می‌کنیم. خواهش می‌کنم بیشتر حمایت کنید، انرژی مثبت بدهید و مطمئن باشید ما هم تمام تلاشمان را می‌کنیم که فجر را به لیگ برتر برگردانیم. هفت هشت تیم مدعی صعود هستند و نمی‌شود قول صعود داد ولی این قول را می‌دهیم که چیزی کم نگذاریم.
هافبک فجرشهید سپاسی درباره خصوصیات‌ هافبک‌های دفاعی گفت: من عاشق دفاع کردن هستم و خیلی دوست دارم بازی حریف را بخوانم و خراب کنم. دفاع را بیشتر از حمله دوست دارم و در بین بازیکنان ایرانی بازی روزبه چشمی‌ و میلاد سرلک را می‌پسندم. در فوتبال اروپا هم کاسمیرو و کانته را دوست دارم.
وی با اشاره به این که قراردادش با فجر یک ساله است، درباره شرایط تیم و تمرینات نیز گفت: ما هر روز تمرین می‌کنیم و بعضی روزها دو جلسه تمرین داریم. شرایط خوبی داریم و آماده بازی با آرمان گهر هستیم اما نباید به جایگاه پایین این تیم نگاه کنیم. تیم‌های پایین جدول در نیم فصل دوم تلاش می‌کنند که سقوط نکنند و شاید این بازی برای ما همتراز با بازی شمس آذر باشد. آن‌ها انگیزه زیادی دارند که از شیراز امتیاز بگیرند اما ما هم مصمم هستیم که هر 10 بازی باقی مانده را با موفقیت پشت سربگذاریم.
بازیکن جوان فجرشهیدسپاسی در پایان گفت: پدر و مادرم قهرمان‌های زندگی من هستند. نماد صبر و خانواده دوستی و عشق و علاقه به فرزند. خانواده من در روزهای سخت کنارم بوده‌اند و هیچ گاه من را به حال خودم رها نکردند. هر کاری برایشان بکنم کم است و امیدوارم روزی برسد که همه محبت‌هایشان را جبران کنم.
 فجرشهیدسپاسی فردا(یکشنبه)در ورزشگاه حافظیه میزبان آرمان گهر سیرجان است. سایر دیدارهای این هفته لیگ یک، امروز برگزار می‌شوند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی