[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

اعزام شش‌هزار دانشجو به راهیان نور، روزنامه شیراز نوین

مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس گفت: پیش بینی می‌شود که امسال، بیش از شش‌هزار دانشجو از استان فارس در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنگی جنوب کشور اعزام شوند.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، سعید یوسفی دیروز در حاشیه مرحله نخست اعزام دانشجویان فارس به اردوهای راهیان نور در جمع خبرنگاران حاضر شد و با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر اهمیت اردوهای راهیان نور و لزوم پاسداشت آن به مثابه یک فناوری برای استفاده از ثروت عظیم هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: با عنایت به مصوبه قرارگاه مرکزی شهید علم الهدی مبنی بر فراهم کردن تمهیدات برای اعزام دانشجویان سراسر کشور به اردوهای راهیان نور جنوب در سال ۱۴۰۱، بسیج دانشجویی استان فارس نیز در بازه زمانی ۱۳ الی ۲۶ اسفندماه اقدام به اعزام دانشجویان دانشگاه‌های استان فارس به مناطق عملیاتی جنگی جنوب کشور می‌کند. وی افزود: در سال جاری پیش بینی می‌شود که بیش از شش‌هزار دانشجو از استان فارس در قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی جنگی جنوب کشور اعزام شوند که در نوع خود کم‌نظیر است.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی فارس ضمن تقدیر و تشکر از اعضای ستاد راهیان نور دانشگاهی این استان گفت: برنامه‌های متنوع فرهنگی و محتوایی برای اردوهای راهیان نور طراحی شده است.
یوسفی با تأکید بر آشناکردن نسل جوان با فلسفه جهاد و شهادت و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا و دفاع مقدس گفت: دانشجویان اعزامی از استان فارس در قالب کاروان‌های راهیان نور از یادمان‌های هشت سال دفاع مقدس شامل هویزه، سوسنگرد، علقمه، کانال کمیل، اروندکنار، خرمشهر، آبادان، فتح المبین، فکه، طلائیه، دهلاویه و... بازدید خواهند کرد.
وی ارائه یک الگوی عزت، عظمت و اقتدار ملی در برابر استکبار جهانی در جهت هویت بخشی و اعتماد به نفس را از اهداف اردوهای راهیان نور برشمرد و با تأکید بر ایجاد ظرفیت مناسب برای تأثیرگذاری عمیق معنوی و معرفتی در دانشجویان تصریح کرد: شیوه‌های مقابله با هجمه‌های فرهنگی و استفاده از ظرفیت دفاع مقدس تبیین شود.
مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس با تأکید بر استفاده از ظرفیت راهیان نور در راستای تبیین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی گفت: جایگاه دفاع مقدس در تمدن‌سازی اسلامی، فناوری‌های نرم انقلاب اسلامی و راهیان نور، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت برای مقابله با جنگ نرم دشمن، تبیین مکتب حاج قاسم و... از موضوعات تبیینی است که امسال در راهیان نور به آن‌ها پرداخته می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی