[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

دسترسی به خرامه و آرامستان تسهیل می‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز گفت: تقاطع بلوار نیستان و بزرگ‌راه کنارگذر شرقی شیراز که در شمال شرق این کلان‌شهر در حال ساخت است، دسترسی شهروندان را به شهرستان خرامه و آرامستان بهشت احمدی آسان می‌کند.
به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و پاسخ‌گویی شورای اسلامی شهر شیراز، «اسماعیل صالحی» دیروز چهارشنبه در بازدید از پروژه‌های اولویت‌دار شهرداری شیراز که با حضور رئیس شورای اسلامی شهر شیراز و رئیس کمیسیون عمران این نهاد انجام شد، گفت: وجود شهرستان خرامه و نیز آرامستان بهشت احمدی در کیلومتر ۱۳ این محور، شهرداری شیراز را بر آن داشت که تقاطعی غیرهمسطح برای دسترسی به ورودی و خروجی شهر از طریق بلوار نیستان فراهم کند.
او افزود: این تقاطع غیرهمسطح، ارتباط خروجی شهر را به سمت خرامه و آرامستان بهشت احمدی برقرار می‌کند و مسیر حرکت به سمت شهرک زیباشهر، شهرهای اصفهان و تهران و کمربندی جوادیه را بهبود می‌بخشد.
صالحی اظهار کرد: در سوی دیگر، ورودی شهر شیراز از این نقطه نیز از شهرک زیباشهر، خرامه و آرامستان بهشت احمدی در قالب تقاطع غیرهمسطح در دست اجراست.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز یکی از مشکلات احداث این پروژه را ضرورت تملک زمین‌های فراوانی یاد کرد که در مسیر وجود دارد و عنوان داشت: بخش‌هایی از این تملک‌ها انجام شده و تا پایان اردیبهشت‌ماه حسب دستور شهردار شیراز و شورای اسلامی شهر شیراز در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.
صالحی ادامه داد: با بهره‌برداری از این طرح، مشکل ورودی و خروجی شهر از شمال شرق و در نظر گرفته نشدن دسترسی توسط وزارت راه رفع می‌شود. وی درباره بزرگ‌راه شهید سپهبد سلیمانی حدفاصل میدان جام‌جم و تقاطع غیرهمسطح شهدای انقلاب نیز گفت: یک فاز این پروژه که شامل دو تونل دوقلو، سه تقاطع و پل بود، در سال ۱۳۹۶ زیر بار ترافیک رفت.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز اظهار کرد: امتداد این پروژه و آنچه هم‌اکنون در دست احداث است، بسیار کلیدی است و از ترافیک بلوار چمران، پل معالی‌آباد، میدان صنایع و تقاطع غیرهمسطح شهدای جهاد روی بلوار دکتر حسابی می‌کاهد؛ زیرا مسیری بزرگ‌راهی را فراهم می‌کند که بدون توقف اتصال‌دهنده بلوار جمهوری اسلامی و شمال غرب شیراز است.
صالحی با بیان اینکه بخش کوچکی از این پروژه نیازمند استفاده از فضای سازمان صدا و سیمای مرکز فارس برای احداث تقاطع غیرهمسطح برای اتصال با بلوار جمهوری اسلامی است، ابراز داشت: در حال مذاکره با سازمان صدا و سیما هستیم تا بخشی از پارکینگ این مرکز را برای تکمیل این پروژه در اختیار قرار دهد؛ اما مذاکرات تاکنون به نتیجه نرسیده است.
او اظهار کرد: هدف این بزرگ‌راه انتقال سریع ترافیک شرق به غرب از بلوار جمهوری اسلامی به سمت شهرک‌های غرب است و در آینده شهرک‌های آرین و جوادیه نیز از طریق این بزرگ‌راه می‌توانند به سمت میدان قصردشت حرکت کنند و حتی از بار ترافیکی خیابان میرزای شیرازی نیز کاسته می‌شود.
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز راهکار صیانت از باغات در مسیر چمران و محمودیه را ایجاد تونل دوقلویی برشمرد که یکی به طول ۱۲۰ متر و دیگری ۱۰۲ متر طراحی شده و تاکنون بیش از ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. 
وی با اشاره به اینکه کل این پروژه ۶ و نیم کیلومتر است، افزود: همچنین چندین پل شامل پل دینکان، پل منصور آباد و پل دره آباد طراحی و ساخته شده که آماده بهره‌برداری است.
صالحی درباره پیشرفت پروژه باباکوهی نیز گفت: این طرح در راستای شعار انسان‌محوری شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز و به‌منظور دسترسی بهتر شهروندان به خیابان باباکوهی اجرا می‌شود. 
معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز با بیان اینکه این خیابان سنگ‌فرش خواهد شد و دو آب‌نما نیز در آن جانمایی شده است، گفت: افزون بر این، فضای سبز نیز توسعه پیدا می‌کند و در فاز بعد با استفاده از یک پل عابر پیاده از روی بلوار جمهوری امکان دسترسی به کوه مقابل ایجاد می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی