[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۹
  • دوره جدید

مرغ کیمیا شد، روزنامه شیراز نوین

مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت:‌ تولید گوشت مرغ در این استان در روزهای اخیر بیش از روزهای معمولی سال بوده است. به طور مشخص، شامگاه جمعه تولید یک و نیم برابر شده است؛ اما همچنان مشکل کمبود در بازار احساس می‌شود و مشخص نیست این تولیدات به کجا می‌رود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا، صمد رنجبری در پاسخ به چرایی دلیل وجود مشکل در بازار گوشت مرغ گفت: شامگاه جمعه سوم اردیبهشت‌ماه جاری، ۶۳۷ تن گوشت مرغ در کشتارگاه‌های سراسر استان تولید و روانه بازار شده است.
وی ادامه داد: نیاز معمولی بازار گوشت مرغ در سطح استان فارس به صورت روزانه بین ۳۵۰ تا حداکثر ۴۰۰ تن بوده است که شامگاه جمعه بیش از یک و نیم برابر متوسط مصرف، گوشت مرغ در استان کشتار و روانه بازار شده است.
مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: شامگاه پنجشنبه نیز ۴۲۳ تن مرغ در استان کشتار شده است.
وی در ادامه در پاسخ به سؤالی درباره دلیل کمبود مرغ در بازار علی رغم افزایش تولید، گفت: مرغ کشتارشده در کشتارگاه‌های استان قطعاً روانه بازار می‌شود، اما اینکه این محصول روانه کدام بازار می‌شود، مشخص نیست. مدیر توسعه بازرگانی سازمان جهاد کشاورزی استان فارس ادامه داد: عطشی در بازار مرغ استان شامل واحدهای صنعتی، فست فود و رستوران‌ها وجود دارد و تا این واحدها اشباع نشود ممکن است تلاطم در این بازار ادامه داشته باشد.
وی در پاسخ به اینکه آیا ممکن است گوشت تولیدی توسط واسطه و دلال‌ها روانه بازارهای خارج استان شود یا اخلالی توسط این گروه در بازار صورت گرفته باشد، گفت: اخلال در بازار وجود دارد و اگر اختلالی در این خصوص وجود نداشت با توجه به افزایش چشمگیر کشتار در روزهای اخیر باید عرضه و تقاضا اکنون متناسب می‌شد که هنوز نشده و بروز این وضعیت عجیب است.
رنجبری با اشاره به این مطلب که احتمال وجود اختلال توسط دلالان و سوء استفاده گران بازار مرغ وجود دارد، گفت: این درخواست وجود دارد که دستگاه‌های نظارتی و امنیتی به این موضوع ورود کنند تا شرایط بهبود پیدا کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی