[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

گسترش چشمگیر فضای سبز در شهر فرزانگان، روزنامه شیراز نوین

به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی شهرداری و شورای اسلامی صدرا، به مناسبت گرامیداشت پانزده اسفند روز ملی درخت‌کاری و در راستای سرسبزی شهر و همگامی با دوستداران طبیعت و همه کسانی که خواستار هوایی سالم و زمینی پاک هستند، برنامه کاشت نهال با حضور مسئولان شهر صدرا از جمله پرنیان شهردار صدرا، هاشم عزیزی رئیس شورای اسلامی شهر صدرا، فیروزمند عضو شورا، عباسی سرپرست معاونت فنی و اجرایی، مهندس روشن هیئت مدیره شرکت عمران، زارع مسئول بسیج مهندسین استان فارس، سرهنگ همتی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه امیرالمؤمنین(ع) و سایر مدیران و مسئولان واحد‌های مختلف شهرداری، مسئولان مرکز توان‌بخشی کودکان استثنایی صدرا و جمعی از شهروندان در خیابان آزادگان شرقی فاز یک شهر صدرا برگزار شد.
هاشم عزیزی رئیس شورای اسلامی شهر صدرا با بیان اینکه مردمی بودن روز درخت‌کاری باعث برجستگی و استمرار این طرح گردیده است، گفت: یکی از نیازهای اصلی شهر صدرا تأمین فضای سبز و افزایش سرانه آن می‌باشد. 
عزیزی اظهار داشت: با آغاز به کار شورای جدید و بررسی وضع موجود، شاهد کمبود فضای سبز در سطح شهر بودیم و افزایش آن را در قالب یک برنامه جهادی با سه رویکرد توزیع عادلانه فضای سبز، حفظ فضای سبز موجود و دسترسی آسان به فضای سبز قرار دادیم. 
عزیزی با بیان اینکه وضعیت موجود شهر صدرا با سرانه مطلوب فضای سبز فاصله دارد، گفت: فضای سبز مبحث بسیار مهمی است و بر سلامت جامعه تأثیر دارد؛ پس وظیفه مسئولان و مدیران و شهروندان است که در حفظ، بهسازی و افزایش آن بکوشند.
رئیس شورای اسلامی شهر صدرا با بیان اینکه روند توسعه فضای سبز در شهر صدرا ادامه خواهد داشت، گفت: 2 پارک در مقیاس بزرگ در دستور کار قرار دارد و عملیات احداث ساخت پارک 9هکتاری فاز 2 قبل از سال جدید اجرایی خواهد گردید و پارک 9هکتاری میدان اسفار نیز در سال آینده عملیاتی خواهد شد. 
عزیزی گفت: نهضت ایجاد فضای سبز تا کسب رضایت شهروندان فهیم صدرا ادامه خواهد داشت؛ به گونه ای که با توجه به بودجه و اولویت زیرساخت‌ها، عدالت در سطح شهر برقرار گردد. پرنیان شهردار صدرا نیز با بیان اینکه شهر صدرا به دلیل وسعت زیاد و نداشتن زیرساخت کافی مشکلات فراوانی دارد و یکی از موارد مطرح شده از طرف شهروندان وجود چاله‌های کوچک و بزرگ در خیابان‌ها و وضعیت آسفالت معابر سطح شهر است، گفت: امور خدماتی شهر صدرا از سال 1389 برعهده شهرداری قرار گرفت. پیش از آن شرکت عمران تعدادی از معابر شهر را آسفالت نموده بود، اما با رشد سریع شهر همچنان بخش‌های زیادی از معابر شهر نیازمند آسفالت است.
 وی گفت: در سال جاری 200هزار مترمربع آسفالت به غیر از مبحث لکه‌گیری معابر در سطح شهر انجام شده است. 
پرنیان گفت: مناقصه 80هزار مترمربع آسفالت از محل قیر رایگان برگزار شده است که بعد از انتخاب پیمانکار قبل از سال جدید عملیات روکش معابر انجام خواهد شد.
شهردار صدرا با بیان اینکه شهر صدرا شهری است که رشد و توسعه آن از زمان خودش جلوتر می‌باشد، گفت: تاکنون در یک بازه زمانی خیلی کوتاه جمعیت زیادی به شهر صدرا افزوده شده است. در قالب مسکن مهر 25هزار واحد در شهر صدرا احداث گردید که باعث افزایش 100هزار نفری جمعیت صدرا شد. در طرح‌های اقدام ملی مسکن و جهش تولید مسکن حدود 70هزار واحد باید در شهر صدرا احداث گردد که حدود 200هزار نفر جمعیت به شهر اضافه 
خواهد گردید.
شهردار صدرا ضمن تبریک روز درخت‌کاری، گفت: سرانه فضای سبز برای هر نفر به صورت استاندارد 15 مترمربع می‌باشد که در حال حاضر در شهر صدرا به ازای هر نفر 4 مترمربع فضای سبز اجرا شده است که تا رسیدن به وضعیت مطلوب، یعنی پانزده متر، فاصله زیادی وجود دارد.
پرنیان گفت: در مجموع در شهر صدرا 102 هکتار فضای سبز وجود دارد که شامل 69 پارک محله ای، عرصه فضای سبز و اکوپارک می‌شود. وسعت این 69 پارک 30 هکتار می‌باشد و مابقی مربوط به میادین، بلوارها و... می‌باشد. پرنیان خاطرنشان شد: در سه سال گذشته حدود 14 پارک محله ای در شهر صدرا احداث گردیده، 5 میدان اصلی و 40 قطعه زمین در سطح شهر چمن‌کاری و درخت‌کاری شده و پارک‌های قدیمی تجهیز و بازسازی گردیده‌اند.
شهردار صدرا اظهار کرد: در سال گذشته 2000 اصله درخت در میادین اصلی و فضاهای سبز کاشته شده است؛ امسال نیز تعداد 10هزار نهال در سطح شهر غرس شده و تعداد 2هزار اصله نهال درخت در هفته درخت‌کاری به‌صورت رایگان به شهروندان و مجتمع‌های مسکونی اهدا خواهد شد.
وی گفت: بهسازی فضای سبز در مدارس، احداث سرویس بهداشتی در سطح شهر و برق‌رسانی پارک‌های سطح شهر از دیگر امور انجام شده 
بوده است.
پرنیان شهردار صدرا در پایان خاطر نشان شد: به مناسبت هفته درختکاری و ۲۲ اسفند روز تشکیل بنیاد شهید و گرامیداشت شهدا، شهروندان عزیز شهر صدرا می‌توانند از نهال رایگان بهره‌مند گردند. به همین منظور می‌بایست با سامانه ۱۳۷ شهرداری صدرا تماس گرفته و درخواست خود را به همراه آدرس به همکاران ما اعلام نمایند تا طی روزهای آینده در محل موردنظر درخت یا نهال غرس گردد.
سرهنگ همتی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه امیرالمؤمنین(ع) شهر صدرا با بیان اینکه بر حفظ و افزایش سرانه فضای سبز در بیانات مقام معظم رهبری تأکید فراوان شده است، گفت: اکثریت مردم صدرا در مجتمع‌های مسکونی زندگی می‌کنند و با افزایش سرانه فضای سبز از مشکلات این مجتمع‌ها کاسته خواهد شد.
سرهنگ همتی خواستار استمرار سنت حسنه درخت‌کاری در شهر صدرا گردید و با تقدیر و تشکر از شهدا و حافظان امنیت مردم در حوادث اخیر، گفت: امروز درختی با یاد شهید اولادی از شهدای مدافع امنیت شهر صدرا کاشته خواهد شد تا یاد و نام این شهید گران‌قدر و تمامی شهدا همواره زنده و 
جاودان بماند. در حاشیه این مراسم، ضمن غرس چندین اصله نهال توسط شهروندان، کودکان معلول و مسئولان، از مرکز جامع توان‌بخشی کودکان کم‌توان ذهنی زیر ۱۴ سال امیرعلی جامع بازدید به عمل آمد. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی