[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

سلطه اقتصادی، ناتوانی در بازکردن گره پای مرغ ، روزنامه شیراز نوین

 فرزاد وثوقی- گروه خبر
علی رغم توصیه‌های مکرر و نام‌گذاری سال‌های متمادی به نام اقتصاد و بهبود معیشت ملت، اما دستگاه‌های اجرایی کشور نظیر جهاد کشاورزی و صمت از اقدام عملی در این رابطه سر باز زده اند. تولید مرغی که در روستا‌ها و توسط روستاییان با روش‌های سنتی امکان پذیر بود و با دعوت متخصصان(!) از کشتارگاه‌های صنعتی سر درآورد، حالا به ابزار برنده و کشنده استعماری علیه امنیت اقتصادی ملت تبدیل شده تا با نیاز به بازار‌های خارجی رمق ملتی را بگیرد. 
اشتغال خرد در این بازی به شدت تحت تأثیر است. واحد‌های صنفی که علی رغم سادگی، معاش یک خانواده را تأمین می‌کنند، در خطر بزرگی قرار دارند و اشتغالی نه چندان پایدار که در آمار‌های خیالی رشدی غیر قابل باور را نشان می‌دهد، حالا به مخاطره افتاده است. در چنین شرایطی امکان تعطیلی واحدهای صنفی بی شماری در شهر شیراز مرکز استان فارس دور از انتظار نیست. 
واحد‌های صنفی فروش مرغ حالا به ویروس بی مرغی مبتلا شده اند و باید دید دو ویروس کرونا و بی مرغی چه بر سر اقتصاد خرد و کلان و البته امنیت خواهند آورد. 
برنج، روغن، شکر، گوشت سفید و قرمز، سویا، شاید آرد و تولید نان، نبود انرژی برای تولید و رفاه اجتماعی، آیتم‌های برنده ای هستند که خودمان با تواضع به دست نامحرمان دادیم. 
سکوت دستگاه‌های متولی اقتصاد و در رأس آن جهاد کشاورزی و جهاد اقتصادی (وزارت صمت) به چه معناست؟

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی