[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۰
  • دوره جدید

وضعیت در بخش‌های ICU وخیم است، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با بیان آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس از ابتدای شیوع تا دیروز یازدهم اردیبهشت، وضعیت ۳۳۸ بیمار را وخیم اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت فارس و اعلام آخرین آمارهای مربوط به ویروس کرونا در استان فارس گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۸۳۵هزار و ۴۰۵ تست تشخیصی مولکولی در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۲۴۱هزار و ۵۹۴ بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهیدحاج قاسم سلیمانی تاکنون، ۹۴هزار و ۵۹۸ مورد تست سریع انجام شده که از این تعداد ۱۳هزار و ۴۸۳ بیمار مثبت شناسایی شده است و در مجموع از ابتدا تاکنون، ۲۵۵هزار و ۷۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در استان فارس شناسایی شده است.
او مجموع بیماران مثبت و مشکوک دارای علائم که هم اکنون در بیمارستان‌های استان بستری هستند را نیز دوهزار و ۱۲۳ نفر اعلام کرد و افزود: از این تعداد، ۳۳۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.
دکتر همتی در ادامه با اعلام جان باختن ۱۷ هم استانی دیگر در اثر این بیماری طی روز جمعه تا شنبه، مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تا کنون را چهارهزار و چهل نفر اعلام کرد.
او همچنین از بهبودی ۲۲۸هزار و ۵۲۵ نفر از ابتدا تاکنون خبر داد که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده اند. معاون بهداشت دانشگاه با آرزوی قبولی طاعات و عبادات روزه داران در ایام ماه مبارک رمضان و سلامتی برای مدافعان سلامت از مردم خواست تا پروتکل‌های بهداشتی را به ویژه در شب‌های قدر رعایت کرده و استفاده مداوم از ماسک، رعایت فاصله فیزیکی از دیگران و پرهیز از حضور در تجمعات به ویژه دورهمی‌های خانوادگی و ایام لیالی قدر را فراموش نکنند.
دکتر همتی با این هشدار که در فارس، چهار شهرستان در وضعیت فوق حاد، ۱۰ شهرستان در وضعیت قرمز، ۲۱ شهرستان در وضعیت نارنجی و یک شهرستان در وضعیت زرد قرار دارند، توصیه کرد تا مراسم شب‌های قدر را به صورت مجازی در خانه و با استفاده از برنامه‌های تلویزیونی برگزار کرده و در غیر این صورت، در فضای باز با رعایت فاصله فیزیکی دست کم یک و نیم متر و با استفاده مداوم از ماسک برگزار شود؛ همچنین از خوردن و توزیع مواد خوراکی و نذورات در این آیین‌ها خودداری کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی