[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۲
  • دوره جدید

اجرای طرح هادی اعتبار می‌خواهد ، روزنامه شیراز نوین

عطاءالله زمانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی فارس در دیدار با علیزاده نماینده شهرستان‌های سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی بر لزوم تعامل و هم اندیشی مسئولان و نمایندگان مجلس تأکید کرد و گفت: ایجاد گشایش‌های قانونی در تأمین منابع راهگشای توسعه و محرومیت زدایی است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از روابط عمومی بنیاد مسکن استان فارس، زمانی در این نشست که با حضور معاون عمران روستایی و مدیران بنیاد مسکن شهرستان‌های سپیدان و بیضا و فرماندار بیضا برگزار گردید، افزایش محدوده چند روستا و همچنین وضعیت پروژه‌های عمرانی و برنامه سال 1400 را مورد بررسی قرار داد و افزود: افزایش محدوده روستاها با اجرای طرح‌های بازنگری امکان پذیر است و بنیاد مسکن در سالی که گذشته بسیاری از این طرح‌ها را در دست اجرا داشته است و شهرستان‌های سپیدان و بیضا نیز از خدمات آن بهره مند شده اند.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس با بیان اینکه ۲هزار و ۴۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در این استان طرح هادی روستایی دارند، گفت: یک هزار و ۱۰۰ طرح هادی نیازمند تأمین اعتبار و بازنگری هستند که تأمین اعتبار این طرح‌ها با پیگیری و همراهی نمایندگان مجلس میسر می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: استان فارس از جمله استان‌های پیشرو در اجرای طرح‌های هادی و بازنگری طرح‌هاست و شاخص فعالیت‌های عمرانی در این حوزه در استان فارس فراتر از متوسط کشوری برآورد شده است. مهندس زمانی در ادامه به موضوع واگذاری زمین در روستاها برای ایجاد انگیزه سکونت نیز اشاره کرد و گفت: بنیاد مسکن در برخی از روستاها زمین واگذار می‌کند. افرادی که در این موارد متقاضی هستند، می‌توانند با اخذ زمین مناسب و اقدام به ساخت و ساز زمینه افزایش جمعیت را هم فراهم کنند. در این زمینه از حساب ۱۰۰ امام(ره) هم برای ساخت سرپناه کمک می‌شود. کمک‌های هشت‌میلیون تومانی هم می‌شود تا سرپناه نیازمندان در روستاها با سرعت ساخته شود. خیران هم در این زمینه کمک می‌کنند تا ساخت سرپناه 
شتاب گیرد.
زمانی، مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس همچنین با بیان اینکه در سالی که گذشته 111 طرح هادی در مناطق روستایی این استان مورد بازنگری قرار گرفت، اظهار داشت: بازنگری در طرح‌های هادی فرصتی فراروی مسئولان برای تداوم توسعه، کارآفرینی، حمایت از اشتغال و رفع محرومیت‌ها ایجاد کرده است.
زمانی با بیان اینکه در سال گذشته 335 طرح هادی نیز در مناطق روستایی فارس اجرا شده است، افزود: اجرای طرح هادی زمینه ای برای بروز استعدادهای توسعه روستایی است و نقشه راه توسعه را در مناطق روستایی ترسیم می‌کند؛ زیرا همه اقدامات توسعه ای در این مناطق می‌بایست در قالب طرح هادی اجرایی شود.
به گفته وی، بنیاد مسکن تاکنون در یک‌هزار و 264 روستای بالای 20 خانوار استان فارس طرح هادی اجرا کرده و 54 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار استان از اجرای طرح هادی بهره مند 
شده است.
زمانی اعتبار مصوب سال گذشته برای تهیه، بازنگری و اجرای طرح‌های هادی در استان فارس را یک‌هزار و 51میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: از این اعتبار مصوب 480میلیارد ریال تخصیص یافت و به رغم محدودیت منابع اعتباری گام‌های مؤثری در زمینه توسعه روستایی در استان فارس برداشته شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان فارس افزود: از دیگر اقدامات بنیاد مسکن برای توسعه روستایی، بهره گیری از اعتبارات قیر برای توسعه معابر روستایی است. در سال گذشته 430میلیارد ریال در این حوزه هزینه شده است. از سال 94 تاکنون با سهم قیر 7.2 درصد قیر کشور 12 درصد سطوح آسفالت و توسعه معابر کشور دراستان فارس انجام شده است. بخش قابل توجهی از این فعالیت‌های در شهرستان‌های سیپدان و بیضا بوده است.
دکترمحسن علیزاده نماینده شهرستان‌های سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست بر لزوم تداوم توسعه و محرومیت زدایی در شهرستان‌های سپیدان و بیضا تأکید کرد و با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن در این عرصه اظهار داشت: در سال پشتیبانی تولید امیدواریم توجه بیشتری به توسعه و محرومیت زدایی در مناطق روستایی صورت گیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی