[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

اجرای گازرسانی به واحدهای صنعتی زرقان ، روزنامه شیراز نوین

عملیات اجرایی گازرسانی به بیش از ۱۰۰ واحد صنعتی شهرستان زرقان با حضور استاندار فارس آغاز شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری فارس، عملیات اجرایی طرح گازرسانی به بیش از ۱۰۰ واحد صنعتی شهرستان زرقان با حضور دکتر عنایت‌الله رحیمی آغاز شد.
دکتر رحیمی در این خصوص عنوان کرد: این طرح با هدف گازرسانی به ۱۰۰ واحد تولیدی و صنعتی زرقان با ۲۰ میلیارد تومان اعتبار در مدت ۶ ماه اجرا می‌شود.
 وی افزود: برای اجرای این طرح بزرگ گازرسانی ۱۹ کیلومتر لوله گذاری انجام و یک ایستگاه تقلیل فشار ۲۰ هزار متر مکعبی نصب می‌شود.
استاندار فارس تأکید کرد: اجرای این طرح سبب توسعه صنایع بزرگ و کوچک شهرستان صنعتی زرقان شده و امکان تأمین گاز نواحی صنعتی شمال شرق شیراز را برای بیش از بیست سال فراهم می‌کند. وی ادامه داد: سرعت بخشیدن به روند گازرسانی به صنایع، علاوه بر رفع موانع جهش تولید، توسعه اقتصادی و خدمات متوازن گازرسانی، موجب جایگزینی این سوخت پاک با دیگر سوخت‌های فسیلی و کاهش آلودگی هوا و محیط زیست می‌شود. استاندار فارس همچنین از دو کارخانه شگرف ابزار فارس و مژده وصل پارسیان که در زمینه تولید قطعات پلاستیکی خودرو و انواع قالب‌های فلزی فعال هستند، بازدید کرد.
دکتر رحیمی با اشاره به اینکه شرکت‌های خودروسازی در تهران طرف قرارداد این کارخانه‌ها و خریدار محصولات تولیدی آن‌ها هستند ابراز امیدواری کرد با توسعه آتی در این واحدهای تولیدی شاهد افزایش میزان اشتغال نیز باشیم. استاندار فارس با بیان اینکه واحدهای تولیدی یاد شده از دانش فنی بالایی برخوردار هستند، اظهار کرد: با توجه به اینکه امکان تولید انژکتور در این کارخانه‌ها وجود دارد جواز تأسیس مورد نیاز صادر شده و سرمایه‌گذاری بیش از ۷ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان نیز در دستور کار قرار گرفته است.
دکتر رحیمی با اشاره به اینکه طرح مذکور ظرفیت ایجاد اشتغال هزار نفر را دارد، گفت: امیدواریم سرمایه‌گذار بتواند هر چه سریع‌تر اقدامات لازم برای شروع کار را انجام دهد.   وی گفت: قطعاً دولت نیز در زمینه‌های مختلفی همچون تأمین زمین، پرداخت تسهیلات و ایجاد زیرساخت‌ها به اجرایی شدن این طرح کمک خواهد کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی