[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۲
  • دوره جدید

موج چهارم کرونا تمام نشده است، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به قرار گرفتن فارس در سیر نزولی موج چهارم شیوع ویروس کرونا، تأکید کرد که کاهش آمارها به معنی پایان این موج نبوده و نباید منجر به ساده‌انگاری در رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی شود. دکتر مهرزاد لطفی در سیصد و هجدهمین نشست ستاد دانشگاهی مدیریت کرونا با قدردانی از تلاش مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز و واحدهای زیرمجموعه در فارس برای مقابله با ویروس کرونا، گفت: با وجود کاهش ورودی بیمارستان‌ها طی روزهای اخیر، همچنان تعداد بالای موارد بستری را شاهد هستیم.
لطفی، آمار جان باختگان کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان فارس را نگران کننده دانست و گفت: تجربه موج‌های پیشین کرونا نشان داده است، در آغاز روند نزولی شدن سیر بیماری، ساده انگاری و بی توجهی می‌تواند منجر به موج بلندتری شود.
رئیس علوم پزشکی شیراز همچنین با اشاره به راه‌اندازی سامانه salamat.gov.ir از روز شنبه توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: افراد متولد پیش از سال ۱۳۲۰ می‌توانند با مراجعه به این سامانه، اطلاعات خود را ثبت کنند. لطفی همچنین با اشاره به بازدید روز شنبه استاندار فارس از پایگاه واکسیناسیون خودرویی در شهرک گلستان شیراز اضافه کرد: در این پایگاه تزریق واکسن کرونا برای سالمندان بالای ۸۰ سال در خودرو انجام می‌شود که در راستای تکریم سالمندان و اهمیت سلامت آنان است. رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام خبر تزریق بیش از ۱۲هزار دوز واکسن کرونا در فارس طی ۲۴ ساعت گذشته، این تعداد را رکوردی در زمینه واکسیناسیون کرونا دانست و ادامه داد: با پیشرفت کار در زمینه واکسیناسیون عمومی کرونا، نقش پایگاه‌های سلامت برای مشارکت در واکسیناسیون پررنگ تر خواهد شد. معاونان و مدیران ارشد دانشگاه نیز در این نشست مطالبی در زمینه مسائلی مانند گزارش تحلیلی روزانه تست‌های انجام شده و موارد مثبت کرونا، اقدامات انجام شده در زمینه مقابله با کرونا در واحدهای زیرمجموعه دانشگاه و روند ارائه خدمت به بیماران در بیمارستان‌های استان، به اعضای ستاد مدیریت کرونا دانشگاه ارائه کردند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی