[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

مدارس لاکچری پرچم‌دارند، روزنامه شیراز نوین

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت جایگاه آموزش و پرورش تأکید کرد: امروز این وزارتخانه جریان ساز و فرهنگ ساز با مشکلات عدیده ای رو به روست که سؤالاتی را در ذهن مجلس یازدهم که آموزش و پرورش از نظر آن مهم ترین رکن است، ایجاد کرده است.
به گزارش دریافتی شیرازنوین، ابراهیم عزیزی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و در سؤالی از وزیر آموزش و پرورش در خصوص دلیل بی ثباتی مدیریت، سیاسی کاری، افت تحصیلی و به کارگیری عناصر سابقه دار در آموزش و پرورش بیان کرد: بدون شک از نظر مجلس یازدهم آموزش و پرورش در ایران مهم ترین رکن توسعه می‌باشد. وزارتخانه ای مهم تر از آموزش و پرورش در کشور نداریم. عباراتی که درباره این وزارتخانه مطرح است، یکی کارخانه آدم سازی و دیگری کارخانه کادرسازی است. پرورش افراد برای آینده کشور منوط به حرکت در چهارچوب منظم می‌باشد.
وی در ادامه اظهار کرد: اساساً اگر ۵۰ ساله دوم انقلاب را با هدف کادرسازی بخواهیم دنبال کنیم، وزارت آموزش و پرورش نقش بی بدیلی در این زمینه دارد. دانش آموزانمان که آینده سازان کشور هستند، طلایی ترین دوران خود را در آموزش و پرورش می‌گذرانند. بهترین عناصر جریان ساز و فرهنگ ساز در این وزارتخانه پرورش می‌یابند. آموزش و پرورش می‌تواند مبدأ همه تحولات کشور باشد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با وجود اهمیت جایگاه آموزش و پرورش، این وزارتخانه با مشکلات عدیده ای رو به روست به همین دلیل سؤالاتی را در این زمینه به کمیسیون آموزش و پرورش ارائه کردیم و آقای وزیر توضیحاتی ارائه کردند که از نظر ما قابل قبول نبود. به همین دلیل بر اساس وظایف دینی و اخلاقی که برعهده داشتیم، سؤال را به صحن مجلس آوردیم.
نماینده شیراز در ادامه تأکید کرد: آموزش و پرورش را باید در مقیاس انقلاب اسلامی ببینیم. هر گام بزرگی که برای آینده برمی‌داریم اگر آموزش و پرورش در مقیاس آن نباشد، به نتیجه نمی‌رسد. متأسفانه سوء مدیریت در این وزارتخانه باعث شده تا بخش اعظمی از مشکلات فرهنگیان بی پاسخ بماند. امروز وزارت آموزش و پرورش به دست پدرخوانده‌های جریان‌های سیاسی حاکم، صاحبان مدارس لاکچری و برخی از مافیاهای اقتصادی اداره می‌شوند و اساساً وزیر در مدیریت آن نقشی ندارد. وزارتخانه به حال خود رها شده و با مشکلات عدیده ای رو به روست.
وی مدعی شد: اساساً آموزش و پرورش بدون برنامه اداره می‌شود و تجمع‌های مقابل مجلس خود گویای این وضعیت است. آموزش و پرورش که باید منبع تأمین منابع پایدار برای کشور باشد، در چنبره جریان‌های سیاسی و برخی مافیاهای اقتصادی قرار گرفته و می‌تواند بحران جدی را در سال‌های آینده ایجاد کند. کنار گذاشتن سند تحول و روی آوردن به سندهای ننگین باعث شده تا آموزش و پرورش ما به صورت تقلیلی عمل کند. شما مدعی هستید که کوچک‌ترین مأموریت سیاسی در این وزارتخانه ندارید؛ آیا به گفته خود باور دارید علی رغم محرز شدن تخلف فردی در وزارتخانه که از سوی خود شما شاهد به کارگیری آن در جایگاه مدیریت عالی در یکی از استان‌ها هستید. این حکم‌ها و انتصاب‌ها چه معنایی دارد؟ باید افراد شایسته و صاحب صلاحیت و حداقل فاقد پرونده دراین وزارتخانه به کار گرفته شود.
عزیزی در پایان تأکید کرد: محصول اقدامات وزارتخانه در این دو سال چه بوده است؟ بی ثباتی حاکم در این وزارتخانه به چه علت است؟ گرچه پدرخوانده‌ها به شما اجازه نخواهند داد تا پایان دولت کار اساسی انجام دهید، اما از شما انتظار می‌رود به فکر مردم باشید. برای محتوای نظام تعلیم و تربیت چه اتفاقی افتاده است؟ آموزش و پرورش در این مدت در ارتقای تحصیلی دانش آموزان نقش مؤثری نداشته است. ای کاش برای راستی آزمایی گزارشی که به نمایندگان دادید، فرصتی بگذارید.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی