[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

قدرتمندشدن اقتصاد در گرو افزایش تولید است، روزنامه شیراز نوین

دویست و بیست و ششمین جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت دیروز سه‌شنبه به ریاست رئیس جمهور برگزار شد و در این جلسه اقدامات و برنامه‌های انجام شده و پیشنهادی در راستای تحقق شعار تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام و المسلمین حسن روحانی در این جلسه با بیان اینکه قدرتمند شدن اقتصاد کشور که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، در گرو افزایش تولیدات داخلی باکیفیت است، تأکید کرد: افزایش رشد تولید در سال‌های ۹۳ تا ۹۶ شاهد قطعی بر امکان رشد پایدار تولید با اتخاذ سیاست‌های مناسب اقتصادی و بهبود روابط بین‌المللی است.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه دولت تا آخرین روز فعالیت خود تمام توان و امکاناتش را به حمایت از تولید، تولیدکننده و کارآفرینان کشور معطوف کرده است، گفت: دولت در جهت رفع موانع و حمایت از فعالان اقتصادی و کارآفرینان همه تلاش خود را انجام خواهد داد.
بررسی وضعیت تعیین قیمت خوراک گاز طبیعی تولیدکنندگان اوره در این جلسه، همچنین گزارشی از عملکرد شرکت‌های پتروشیمی و رشد تولید و صادرات در این شرکت‌ها ارائه شد و موضوع تعیین قیمت خوراک گاز طبیعی تولیدکنندگان اوره، مطرح و تصمیمات لازم در این زمینه اتخاذ شد.
رئیس جمهور با تأکید بر نقش پیشتاز شرکت‌های پتروشیمی در مولدسازی منابع ارزشمند نفت و گاز کشور و تأمین درآمدهای ارزی حاصل از صادرات غیرنفتی، حمایت از کشاورزان در تأمین نهاده‌های موردنیاز به ویژه کود اوره را ضروری دانست.
روحانی با تقدیر از تلاش کشاورزان در افزایش تولید محصولات کشاورزی، ادامه حمایت از کشاورزان در این زمینه را سیاست قطعی دولت اعلام کرد و از سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و دارایی خواست نسبت به تأمین منابع لازم جهت پرداخت مابه‌التفاوت مربوط در قیمت کود اوره اقدام لازم را به عمل آورند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی