[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

ساده‌ترین روش تمیز کردن لباسشویی و رفع بوی آن، روزنامه شیراز نوین

تمیز کردن بدنه ماشین لباسشویی کار ساده‌ای می‌باشد اما برای رفع بوی بد و تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی باید به برخی از نکات توجه ویژه‌ای داشت.
به گزارش نمناک، حدوداً بیش از 98 میلیون ماشین لباسشویی به طور میانگین در کل جهان استفاده می‌شود و طی سال‌های اخیر گسترش استفاده از آن موجب شده تا بسیاری از ‌ایرادات رفع شود، اما هنوز هم مشکلاتی در مورد استفاده از ‌این ماشین‌ها وجود دارد. یکی از ‌این مشکلات، بوی بد ماشین است. بعد از مدت‌ها استفاده از ماشین لباسشویی واشری که در قسمت جلویی و مماس با درب ماشین لباسشویی قرار دارد، با کپک و لکه‌های بدبو مقاومت خود را از دست داده و مشکل‌ساز می‌شود. علاوه بر ‌این قسمت، سایر بخش‌های داخلی و خارجی ماشین لباسشویی بایستی مرتب و به دقت تمیز شوند تا ماشین لباسشویی بوی بد به خود نگیرد. در ‌این بخش از سبک زندگی و خانه‌داری نمناک علت ‌ایجاد بوی بد در ماشین لباسشویی و ترفند‌هایی برای جلوگیری از‌ ایجاد بوی بد در آن را آورده‌ایم.
چرا ماشین لباسشویی بوی بد می‌گیرد؟
بعد از گذشت 6 دوره از آموزش صحیح استفاده از ماشین لباسشویی‌های استاندارد، باز هم راه‌های جدیدی وجود دارد که بتوانید آن‌ها را در پیش بگیرید. بسیاری از ما از مواد شوینده زیادی استفاده می‌کنیم، زیرا دوست داریم لباس حین شست‌وشو زیاد کف کند، از طرفی محصولات مختلفی روی پارچه و لباس‌ها می‌ریزیم که بوی خوبی را ‌ایجاد می‌کنند و خاصیت نرم کنندگی دارد.
ماشین لباسشویی‌های پیشرفته‌ای مثل ماشین اتوماتیک، آب کمتری مصرف می‌کنند، بنابراین وجود مقدار زیادی از محصولات پاک کننده به طور کامل از روی لباس شسته نمی‌شود و در نتیجه یک لایه از ماده شوینده و نرم کننده روی لباس و حتی بدن فرد باقی می‌ماند. ‌این ماده‌ها بعد از بیرون آمدن در هوای گرم و رطوبت حبس می‌شوند و ممکن است باعث تولید قارچ و باکتری شده و رشد کنند. رشد آن‌ها نیز باعث ‌ایجاد بوی بد خواهد شد.
همچنین ممکن است محفظه‌ای که ماشین لباسشویی در آن قرار گرفته است هم بوی بد بگیرد. به همین دلیل باید از تهویه هوا برای قسمت‌های نزدیک لباسشویی استفاده کرد، زیرا در غیر ‌این‌صورت رطوبت و گرمای زیاد بوی بد را افزایش می‌دهد.
هنگامی‌که کمپانی‌ها شروع به ساخت ماشین لباسشویی‌ها کردند، صدها آزمایش روی آن‌ها انجام دادند و در روزهای مختلف با کنترل دماهای متفاوت و تهویه‌های متفاوت هوا، آزمایشاتی روی لباسشویی به انجام رساندند. گاهی اوقات برای بعضی از افراد پیش می‌آید هنگامی‌که مدت زمان طولانی بین شست‌وشوی آن‌ها فاصله می‌افتد، بوی بد ماشین‌شان بیشتر می‌شود.
مراحل تمیز کردن ماشین لباسشویی و جلوگیری یا رفع بوی بد آن
تمیز کردن بدنه ماشین لباسشویی کار ساده‌ای است اما رفع بوی بد و تمیز کردن لاستیک ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک نیاز به دقت بیشتری خواهد داشت، برای انجام هرچه بیشتر ‌این مهم، نکاتی که در ادامه آورده‌ایم را با دقت بخوانید.
همه چیز را در مورد مواد شوینده فراموش کنید
به ‌این فکر نکنید که هر چقدر از ‌این ماده بیشتر استفاده کنید، بهتر است. اصولاً با ریختن بیش از حد مواد شوینده در محفظه لباسشویی مقداری از مواد شوینده مایع در اطراف و لبه‌های آن باقی می‌ماند و به مرور زمان با تغییر رنگ، بوی بدی ‌ایجاد می‌کند، پس بهترین روش برای جلوگیری از ‌این مورد استفاده از مواد شوینده به اندازه لازم است، برای هر بار شست‌وشو فقط باید به اندازه دو قاشق چای‌خوری باشد.
در صورت امکان فقط از پودر لباسشویی استفاده کنید
اگر ناخواسته با پرکردن بیش از حد ‌این بخش از ماشین لباسشویی لکه‌هایی ‌ایجاد شده است با یک دستمال مرطوب آن را پاک کنید تا به مرور زمان با کار کردن ماشین لباسشویی بوی بدی ‌ایجاد نشود. به طور کلی استفاده از مواد شوینده مایع به مرور موجب بروز بوی بد ماشین لباسشویی می‌شود، پس بهتر است از پودرهای ماشین لباسشویی برای شست‌وشو استفاده کنید.
ادامه دارد ...

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی