[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

معاون وزیر صمت: زیرساخت‌های صنعتی ایجاد شود ، روزنامه شیراز نوین

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سفر به استان فارس از شهرک صنعتی در حال ساخت دارویی در شهرستان بیضا و نیز طرح توسعه شهرک صنعتی بزرگ شیراز و تصفیه خانه فاضلاب این شهرک صنعتی بازدید کرد و به بررسی مسائل و مشکلات موجود پرداخت.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در بازدید از شهرک صنعتی دارویی بیضا گفت: این شهرک صنعتی که در نزدیکی آزادراه شیراز به اصفهان در مرحله ایجاد زیرساخت‌هاست، در آینده به یکی از مهم ترین شهرک‌های صنعتی فارس و حتی کشور تبدیل خواهد شد و سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، این شهرک صنعتی را در اولویت تخصیص اعتبارات قراردارد.
علی رسولیان با بیان اینکه هم اکنون مراحل ایجاد زیرساخت‌های داخلی این شهرک صنعتی توسط شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در حال انجام است، گفت: با توجه به اینکه بر اساس قانون، دستگاه‌های خدمات رسان باید زیرساخت‌ها را تا ورودی شهرک صنعتی تأمین کنند، اجرای تعهدات آنها می‌تواند سبب تسریع در راه اندازی این شهرک صنعتی شود. وی افزود: تفاهم نامه ای برای تأمین برق این شهرک صنعتی فی‌مابین سازمان مدیریت، شرکت توزیع برق شیراز و شرکت شهرک‌های صنعتی انجام شده که بر اساس آن 30 درصد از هزینه طرح توسط شرکت شهرک‌ها، 40 درصد شرکت توزیع برق و 40 درصد نیز از منابع استانی تأمین و پرداخت خواهد شد. رسولیان همچنین با اشاره به تخصیص آب از محل خط انتقال سد درودزن به شیراز و به این شهرک صنعتی نیز گفت: ما آمادگی کامل برای اجرای خط انتقال آب از نزدیک‌ترین محل این خط به شهرک صنعتی را داریم. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: در صورت تأمین آب و برق تا ورودی شهرک صنعتی، کار واگذاری اراضی به متقاضیان آغاز می‌شود. مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه با بیان اینکه یکی از سیاست‌های این سازمان، ایجاد شهرک‌های صنعتی بزرگ در مناطق دارای توجیه اقتصادی و در جوار آزادراه‌هاست، گفت: با توجه به موقعیت مناسب شهرک صنعتی بیضا و نیز وجود امکان توسعه شهرک صنعتی تا 1000 هکتار، آمادگی کامل وجود دارد تا این شهرک صنعتی به یکی از بزرگ‌ترین شهرک‌های صنعتی استان و کشور تبدیل شود. در این برنامه که نماینده مردم شهرستان‌های سپیدان و بیضا در مجلس شورای اسلامی و فرماندار و جمعی از مسئولان حضور داشتند، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز گفت: این شهرک صنعتی در فاز اول در زمینی به مساحت ۱۸۰ هکتار ایجاد خواهد شد که در فازهای توسعه مساحت آن افزایش می‌یابد.
احد فتوحی افزود: این شهرک صنعتی از مصوبات هیئت دولت است که در آن بیش از ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی مستقر خواهند شد که پیش بینی می‌شود در این واحدها برای افزون بر 5هزار نفر اشتغال پایدار ایجاد شود. وی با بیان اینکه رویکرد اصلی ایجاد این شهرک صنعتی، استقرار صنایع مرتبط با دارویی و تجهیزات پزشکی و نیز فرآوری گیاهان دارویی است، گفت: با توجه به اخذ رده ششم زیست محیطی امکان استقرار طیف گسترده ای از صنایع در این شهرک صنعتی وجود دارد. فتوحی افزود: تاکنون 30میلیارد ریال در این شهرک هزینه شده و امسال نیز 100میلیارد ریال اختصاص یافته است. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنین در بازدید از شهرک صنعتی بزرگ شیراز نیز از برنامه این سازمان برای ایجاد 100هزار شغل در سال جاری خبر داد و گفت: این میزان اشتغال از محل بهره برداری از 3300 واحد تولیدی در حال ساخت و ساز محقق خواهد شد. وی در ادامه از برنامه ریزی برای ساخت و به بهره برداری رسیدن حداقل 1000 کارگاه تولیدی در شهرک‌های صنعتی کشور خبر داد و گفت: سهم استان فارس در این بخش 120 کارگاه تولیدی است که بخش زیادی از آنها توسط بخش خصوصی و بخشی نیز با مشارکت بخش دولتی اجرا می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی