[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

آینده خوبی در انتظار فولاد نیست، روزنامه شیراز نوین

  میثم محجوبی - شیرازنوین
تیم شانزدهم لیگ یک حریف سرسختی برای تیم ششم لیگ برتر بود.
از آخرین باری که یک تیم لیگ برتری پایش را به شیراز گذاشت، بیش از یک‌ونیم سال می‌گذرد. در مهرماه سال 98 هر دو تیم شیرازی به دو تیم خوزستانی لیگ برتر برخورد کردند. فجر موفق به شکست فولاد شد و قشقایی مقابل نفت آبادان تن به شکست داد.
عصر روز چهارشنبه پس از 18 ماه، فولاد دوباره به شیراز آمد تا این بار برابر قشقایی به میدان برود. حضور بازیکنان مشهور و محبوبی روی نیمکت فولاد و البته بازیکنان بزرگی مثل پاتوسی و شیمبا در ترکیب این تیم، باعث شد تا با وجود قانون منع حضور تماشاگران در استادیوم‌ها، عده‌ای خواهان حضور در ورزشگاه باشند. تجمع چندماشین پیش از شروع مسابقه پشت درب استادیوم، ورود و خروج را سخت کرده بود.
از سوی نیروی انتظامی هم سخت‌گیری بیشتری برای ورود تماشاگران صورت گرفت اما کافی نبود و تعدادی از علاقه‌مندان به هر زحمتی شده وارد استادیوم شدند. 
بازی رأس ساعت 19 و پانزده دقیقه آغاز شد و محمد خادمی در دقیقه 19 اولین گل بازی را به سود قشقایی به ثمر رساند. تیم جواد نکونام در کل زمان نیمه اول، حتی یک حمله خطرناک روی دروازه قشقایی ترتیب نداد تا تیم هرمزی با برتری به رختکن برود.
نخستین تنش‌های مسابقه هم درست پس از گل اول مسابقه ایجاد شد. سرپرست تیم فولاد که به حضور هواداران قشقایی در جایگاه ویژه اعتراض داشت، بازیکنان سکونشین را به کنار زمین فراخواند. همین امر باعث شد تا ناظر مسابقه به طبقه دوم رفته و سایر تماشاگران غیرمجاز قشقایی را از روی سکوها بیرون کند.
در نیمه دوم، فولاد خیلی زود فشار را آغاز کرد و در دقیقه هفتم به گل رسید. یک ارسال از جناح راست و ضربه سر شروین بزرگ به گوشه دروازه قشقایی.
با این وجود،  قشقایی باز هم بازی خوبی انجام داد و حتی می‌توانست به گل دوم دست پیدا کند، اما شروین بزرگ در دقیقه 76 باز هم مانند بار نخست، گلزنی کرد. او این بار شادی تحریک‌آمیزی را پیش روی نیمکت نشینان قشقایی انجام داد و باعث ایجاد جنجال شد. درگیری نیمکت نشینان دو تیم، به اخراج فرشاد احمدزاده بازیکن سابق پرسپولیس انجامید که در این مسابقه روی نیمکت فولاد نشسته بود.
در ادامه مسابقه هم زور قشقایی به حریف لیگ برتری نرسید و پرونده قشقایی در مسابقات این فصل جام حذفی بسته شد.
جواد نکونام مطابق انتظار در کنفرانس خبری پس از مسابقه حضور نیافت. او را ستار زارع زودتر از سایرین با خود به بیرون برد و حسین کعبی و‌ هاشمی‌نسب هم برای صحبت با خبرنگاران نیامدند. اما داریوش هرمزی آمد و از عملکرد تیمش دفاع کرد. او نمایش تیمش را ستود و از بی‌اخلاقی‌های حریف انتقاد کرد. هرمزی همچنین گلایه داشت که چرا در شیراز یک زمین تمرین مناسب در اختیار قشقایی قرار نمی‌دهند. او عقیده دارد که هم قشقایی و هم فجرشهیدسپاسی در هفته‌های حساسی قرار دارند و مسئولان شهر باید بیش از پیش، به یاری این تیم‌ها بیایند.
قشقایی در مسابقات لیگ دسته اول وضعیت خوبی ندارد. آن‌ها در بین سه تیم منطقه سقوط قرار دارند و اگر وضعیت تغییری نکند، یکی از سهمیه‌های لیگ یکی استان فارس از دست خواهد رفت.
درباره تیم فولاد هم باید گفت، آن‌ها به رغم برخورداری از بیشترین پول و امکانات، نتوانسته‌اند آن‌طور که باید و شاید در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا نتیجه بگیرند و شاید یکی از علل این ناکامی‌ها، وضعیت شخصیتی مربیان این تیم باشد که به روح بازیکنانشان هم نفوذ کرده است، مسئله‌ای که هرمزی هم در بخشی از صحبت‌هایش به آن شاره کرده بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی