[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

شهرها برای رمضان مهیا شود، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان و همزمانی بهار طبیعت و بهار قرآن، لزوم آماده‌سازی شهرها برای استقبال از این ایام را متذکر شد.
به گزارش ایسنا، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه اول نماز جمعه ۱۹ اسفند، با قرائت آیه ۲۶۸ سوره بقره و یادآوری اینکه بر اساس این آیه شریفه، دشمن ۲ ابزار فقر و فحشا را برای پیشبرد اهدافش به کار می‌گیرد، پیرامون آن توضیحاتی داد.
او گفت: ما را از فقر می‌ترسانند؛ بیش از ۴۰ سال است که ما تجربه تحریم ‌را داریم؛ این سلاح شیطان است، اما اخیراً علاماتی انسان می‌بیند که نشانه ضعف دشمن و دلیل اثرگذاری استقامت مردم 
ایران است.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه دشمن از اعمال تحریم‌هایی که به گفته ترامپ، فلج‌کننده بود، به تحریم زندان قرچک و ستاد امر به معروف و بعضی افراد رسیده است، این موضوع را نشانه ضعف و بی‌عقلی دشمنان دانست و خاطرنشان کرد که افول نظام استکبار به چشم می‌آید، ولو اینکه خودشان باورشان نیست.
او با بیان اینکه خداوند وعده داده که مردم مؤمن و کسانی که پای دیانت و اعتقاد به اسلام و ولایت علی(ع) و اولاد علی(ع) ایستاده‌اند را دوست دارد و یاری می‌دهد، گفت: ضربه‌های ملت ایران کارآمد بوده و گلوی استکبار را فشرده است؛ این زمینه‌ را برای ظهور آقایی که همه عالم را زیر پرچم خود می‌برد آماده می‌کند و این کار بزرگ به دست مردم سربلند ایران انجام می‌شود.
امام جمعه شیراز ادامه داد: خودتان را به خدا واگذار و توکل خود را حفظ کنید و پای کار بایستید که در این صحنه نبرد دشمن است که دارد کم می‌آورد؛ پس می‌ترساند شما را از فقر، اما شما با توکل و ایستادگی خودتان این حیله را در یک قسمت قابل توجه خنثی کرده‌اید و ان‌شاءالله خدا به شما در ادامه راه توفیق دهد.
او دومین ابزار شیطان را ترویج فحشا در جامعه دانست و گفت: این خبیث‌ها که خیال می‌کنند هرکس در فضای مجازی صدای آنها را شنید طرفدار آنهاست، نه خیر جوان ما غیرت دارد و زمانی که می‌شنود چندشش می‌شود و مقابله می‌کند؛ اما آن بدبخت‌ها خیال می‌کنند طرفدار آنها هستند. این اشتباهاتی است که آنها در محاسبات خود نسبت به فضای مجازی دارند.
آیت‌الله دژکام با اشاره به اینکه شیاطین جن و انس که شیطان بزرگ آمریکاست، تلاش می‌کنند در جامعه فحشا رواج پیدا کند، گفت: یکی از مقدماتی که در جامعه ما متأسفانه راه انداخته‌اند، مسئله بی‌حجابی است. نه اینکه کسانی که اینگونه هستند اهل فساد و فحشا باشند، اما زمینه ایجاد می‌کند. شیطان اول بی‌حجابی را می‌آورد، بعد در پوست جوان می‌آید که فساد کند و ما باید جلوی اینها را بگیریم. امام جمعه شیراز اضافه کرد: در آستانه ماه مبارک رمضان هستیم و خدا همه را دعوت کرده که در ماه رمضان مهمان او باشند. فضای شهر را برای ماه رمضان آماده کنیم. خدایی نکرده اگر این بی‌ادبی‌ها در ماه رمضان بخواهد ادامه پیدا کند، دیگر فضای شهر مناسب نخواهد بود.
او با بیان اینکه امنیت کشور را مدیون حزب‌اللهی‌ها هستیم و برخی خیال می‌کنند در خیابان که راه می‌روند بدهکار کسی نیستند، گفت: اگر حزب اللهی‌ها نبودند، ۱۰ قدم هم نمی‌توانستیم در این کشور راه برویم. عده ای کاری نکنند که به این نعمت (امنیت) پشت پا بزنند که بعد مشکل پیش می‌آید.
امام جمعه شیراز با تأکید بر اینکه تذکر لسانی بر همه واجب است و باید با قاطعیت و محکم از جایگاه خلیفه خدا بایستید و تذکر دهید، چراکه رهبر معظم انقلاب هم تذکر لسانی را اثربخش دانستند، گفت: بحمدالله دیدیم که جمعی از جوانان در این ایام شروع کردند و کار آنها اثر داشته است؛ همه مؤمنان باید تذکر دهند و نیروی انتظامی و امنیتی هم باید حمایتی جدی از آمران به معروف و نهی از منکر داشته باشند. نماینده ولی فقیه در فارس، تولید و توزیع لباس‌های نامتعارف را یکی از مسائل زمینه‌ساز فساد و فحشا برشمرد و از مسئولان درخواست کرد که به شکل مقتضی در این خصوص اقدامات لازم را مدنظر قرار داده و اجرایی کنند.
او با اشاره به اطمینانی که به اصناف وجود دارد، لزوم توجه به شاغلان صنوف در توزیع نکردن لباس‌های نامتعارف را منجر به توقف تولید چنین مواردی دانست و گفت: درمورد لباس‌های خانه و محیط خصوصی بحثی نیست، اما برای لباس بیرون اصناف برای رضای خدا و برای جهات معنوی همت کنند.
امام جمعه شیراز خاطرنشان کرد: در سطح ملی هم نظارتی باشد. وزارت محترم کشور اگر بحث عفاف و حجاب را دنبال می‌کند، نمی‌تواند بی اعتنا به این قضیه باشد و باید جلوی تولید این مدل لباس‌ها گرفته شود. تولیدکنندگان در یک حاشیه امن هر کاری می‌خواهند انجام می‌دهند و باید جلوی این گرفته شود. لباس‌هایی تولید شود که متناسب با چهارچوب عفاف باشد و توزیع کنندگان و فروشندگان هم طبق این چهارچوب عمل کنند؛ نه اینکه وقتی تولید نامناسب شد و توزیع آن در سطح کشور اتفاق افتاد، به دنبال برخورد باشیم.
او همچنین در خصوص ایجاد بُنه‌هایی در گوشه‌هایی از شهر که علناً فسق انجام می‌دهند، تذکر داد و گفت: خدا نکند که این واقعیت داشته باشد. خواهش من از نیروی انتظامی و دادستانی آن است که بررسی کنند که بُنه فسق در شهر نباشد. تذکر دهید و اگر نشد، برخورد قانونی کنید. آیت‌الله دژکام در خطبه دوم نماز جمعه شیراز، با اشاره به مناسبت‌های تقویمی پیش رو، لزوم پاسداشت یاد شهدا و معرفی و احیای مسیر و اهداف و آرمان‌های شهدا را متذکر شد و تأکید کرد که گرامیداشت شهدا، مربوط به یک روز و سالروز تأسیس بنیاد شهید نیست؛ بلکه باید همه سال به یاد شهیدان و ادامه دهنده راهشان باشیم.
امام جمعه شیراز با قدردانی از اقدامات انجام شده در برپایی جشن‌های میلاد حضرت مهدی فاطمه(عج)، بر لزوم برنامه ریزی برای بهتر شدن این اقدامات در سال آینده تأکید و اضافه کرد: با همت و همکاری بنیاد مهدویت در مسجد پربرکت قدس، یک جلسه استغاثه در پایان این جشن‌ها داشته باشیم. سه‌شنبه آینده مؤمنان برای عرض حال به پیشگاه امام زمان(عج) نیت کنند.
نماینده ولی فقیه در فارس همچنین با اشاره به در پیش بودن دهه تکریم مساجد، لزوم تمیز کردن مساجد را متذکر و یادآور شد که شیراز حدود ۵۰۰ مسجد و امامزاده دارد که به برکت ماه مبارک رمضان باید آباد شود. آیت‌الله دژکام در خصوص مسئله مسمومیت دانش‌آموزان با بیان اینکه دشمن به هر شکل به دنبال تهمت و افترا زدن به جامعه اسلامی ایران است، گفت: دشمنان می‌دانند بانوان ایرانی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی چقدر رشد کرده اند، اما غیظ و کینه‌شان نمی‌گذارد و به هر شکلی بحث می‌کنند که اینها مخالف رشد بانوان هستند. این مباحث را ما در دیگر کشورها مثل افغانستان می‌دیدیم، اما چرا به ما سرایتش می‌دهند؟ چون از همه جا خورده‌اند و خیال می‌کنند با این تهمت‌هایی که به جمهوری اسلامی می‌زنند، می‌توانند جان بگیرند. امام جمعه شیراز با قدردانی از دستگیری یک تیم از عوامل این موضوع در فارس، لزوم اجرای دستورات مقام معظم رهبری و رئیس قوه قضائیه برای انجام برخورد قاطع با عاملان این اتفاق را متذکر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی