[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

با خوشمزه‌ترین مواد سرطان‌زا آشنا شوید، روزنامه شیراز نوین

گروه ترجمه - احسان فرازمند: هر روز اخبار و هشدارهای جدیدی به گوش می‌رسد که این غذا سرطان‌زا است یا آن غذا می‌تواند زمینه‌ساز ابتلا به سرطان باشد؛ اما اندکی بعد مشخص می‌شود که این ادعاها نادرست بوده است. در ادامه، به بررسی خوراکی‌هایی می‌پردازیم که پزشکان متخصص در زمینه سرطان، خطرناک بودن آنها را تأیید می‌کنند.
گوشت‌های فرآوری‌شده 
بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، گوشت‌های فرآوری شده به همراه سیگار کشیدن و آزبست سرطان‌زاترین موادی هستند که سلامت انسان را تهدید می‌کنند. محصولات گوشتی نظیر سوسیس، هات داگ و همبرگر در لیست مواد ممنوعه قرار دارند؛ چرا که خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می‌دهند. مصرف فقط 50گرم گوشت فرآوری شده در روز، خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را 18درصد افزایش می‌دهد. آن چه در مورد این مواد مسئله‌ساز است، گوشت نیست؛ بلکه روش‌هایی است که آن را به محصولات گوناگون تبدیل می‌کند، از جمله دودی کردن، به عمل آوردن یا اضافه کردن نمک یا سایر نگهدارنده‌ها است. هنگام پختن برخی گوشت‌ها، سدیم نیترات با آمین‌های (ترکیبات آلی هستند که جزو بازها به شمار رفته و یک اتم نیتروژن مرکزی و یک یا دو یا سه گروه آلکیل متصل به آن هستند) موجود در گوشت ترکیب می‌شود. در نتیجه این فرایند، نیتروسامین‌ها ایجاد می‌شوند که موادی سرطان‌زا هستند. بسیاری از افراد به همین دلیل مواد غذایی دودی شده را هرگز مصرف نمی‌کنند. البته نتایج برخی تحقیقات نشان داده است که ماهی دودی شده، به اندازه گوشت دودی شده خطرناک نیست.
ذرت بوداده شده در مایکرفر
برای بودادن ذرت در مایکروفر، مقدار زیادی کره به آن اضافه می‌شود. هنگامی که تیم مواد در مایکروفر طبخ می‌شوند، گازهایی از آن متصاعد می‌شود که حاوی ترکیب سمی دیاستیل است. این ماده با ابتلا به سرطان ریه در ارتباط است. دیاستیل که «بمب کره» هم نامیده می‌شود، به ذرت‌ها عطر و طعم کره را می‌افزاید. علاوه بر این، سازمان حفاظت از محیط زیست آمریکا اعلام کرده در داخل بسته‌های نگهداری این ذرت‌های بوداده، پرفلوئورواکتانوئیک اسید پیدا کرده است. ماده‌ای که به احتمال زیاد سرطان‌زا است. 
سالمون پرورشی
البته که سالمون پرورش یافته در حوضچه‌های پرورش ماهی، ارزان‌تر از سالمونی است که از آب‌های آزاد صید می‌شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد که سالمون‌های پرورشی آلاینده‌های سرطان‌زای بیشتری دارند. به طور متوسط، پلی کلرید بی فنیل یافت شده در ماهی‌های پرورشی 16برابر بیش از مقدار آن در ماهی‌های وحشی است، 4برابر بیش از مقدار این ماده در گوشت است و 3.4برابر بیشتر از مقدار پیدا شده در سایر آبزیان است. به جای مصرف ماهی‌های پرورشی، از ماهی‌هایی که از آب‌های آزاد گرفته شده‌اند استفاده کنید و برای طبخ آن هم از خواص فراوان روغن زیتون بهره‌مند شوید. سالمون سرشار از چربی‌های مفید مانند اسیدهای چرب حاوی امگا3 هستند و زمانی که به جای منابع پروتئینی پرچرب مصرف شود، به کاهش وزن هم کمک خواهد کرد. به یاد داشته باشید که چاقی، خود سبب‌ساز بسیاری از سرطان‌ها است.
گوشت‌های سوخته
کباب کردن گوشت در دمای بسیار زیاد، سبب ایجاد مواد سرطان‌زایی چون آمین‌های هتروسیکلیک و هیدروکربن آروماتیک چندحلقه‌ای می‌شود. بسیاری از پزشکان برای حفظ سلامت خود، گوشت قرمز را از رژیم غذایی خود حذف کرده‌اند و به جای آن، از ماهی و پروتئین‌های گیاهی استفاده می‌کنند. مصرف مقدار اندکی گوشت قرمز می‌تواند بی‌ضرر باشد، اما باید در پختن آن بسیار دقت کرد. کباب کردن گوشت به دلیل ایجاد قطعات زغال مانند روی سطح گوشت، توصیه نمی‌شود.
شیرین‌کننده‌های مصنوعی 
در استفاده از این شیرین کننده‌ها باید بسیار محتاطانه عمل کرد و آنها را با شیرین کننده‌های گیاهی مانند شکر برگ (یا استویا) که کالری زیادی هم ندارند جایگزین کرد. تحقیقات فراوانی برای بررسی خطرناک بودن شیرینی‌های مصنوعی در جریان است؛ پس چرا ما پیش‌دستی نکنیم و آنها را با مواد طبیعی‌تر جایگزین نکنیم. 
مصرف الکل
تحقیقاتی انجام شده که نشان می‌دهد بین مصرف الکل و سرطان رابطه‌ای قوی وجود دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف الکل عاملی مؤثر در ابتلا به سرطان‌های سر، گردن، مری، کبد، سینه و روده بزرگ است. همچنین تحقیقات بسیاری برای یافتن رابطه بین مصرف الکل و سایر سرطان‌ها انجام شده یا در حال انجام است. 
چربی‌های ترانس
چربی‌های ترانس زمانی ایجاد می‌شوند که تولیدکنندگان مواد غذایی در فرایندی که هیدروژن‌دار کردن نامیده می‌شود، روغن‌های مایع را به جامد تبدیل می‌کنند. این فرایند طول عمر مواد غذایی را افزایش داده و به حفظ طعم خوراکی‌ها کمک می‌کند. چربی‌های ترانس در خوراکی‌های بسیاری از جمله مارگارین، تُردک (گونه‌ای فراورده غذایی تنوری ترد و شکننده و کمی شور است که معمولاً از خمیر آرد غلات و به طور انبوه تولید می‌شود. تردک‌ها مانند بیسکویت‌ها معمولاً تُرد، نازک و کوچک هستند)، شیرینی‌ها، فراورده‌های غذایی پخته شده، کلوچه‌ها، چیپس‌ها، غذاهای نیمه آماده، سس‌های سالاد، غذاهای سرخ شده و سایر غذاها یافت می‌شوند. باید از خوردن چربی‌های ترانس جدا خودداری کرد؛ چرا که خطر ابتلا به چاقی را به شدت افزایش می‌دهند. 

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی