[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۴
  • دوره جدید

آشکارسازی نقاط حادثه‌خیز ، روزنامه شیراز نوین

دکتر ایمانیه گفت: برای هموطنانی که قصد دارند در ایام نوروز به استان فارس و شهر شیراز سفر کنند، بسیار مهم است که یک سفر خوب، توأم با آرامش، امنیت و آسایش را تجربه کنند که می‌بایست ملزومات تحقق آن برای هموطنانمان فراهم شود.
به گزارش شیرازنوین به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در شورای راهبردی تصادفات، ایمنی راه‌ها و همچنین ستاد اجرایی خدمات سفر در شیراز گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان موظف هستند تمام امکانات و ظرفیت‌های خود را به کار گیرند تا شاهد کاهش حداکثری حوادث و تصادفات رانندگی و تلفات ناشی از آن در ایام نوروز در استان باشیم.
استاندار فارس گفت: اینکه استان فارس در بحث مرگ و میر ناشی از تصادفات هشت درصد از میانگین کشور پایین تر است و کمترین میزان رشد مرگ و میز ناشی از تصادفات را داشته، بیانگر اثربخش بودن اقدامات و برنامه‌های پیش بینی شده است که این روند باید با جدیت بیشتری دنبال شود.
وی افزود: قطعاً برای هموطنانی که قصد دارند در ایام نوروز به استان فارس و شهر شیراز سفر کنند بسیار مهم است که یک سفر خوب، توأم با آرامش، امنیت و آسایش را تجربه کنند که می‌بایست ملزومات تحقق آن برای هموطنانمان فراهم شود.
دکتر ایمانیه، با اشاره به نقش پلیس و نیروی انظامی در برقراری نظم و امنیت و کاهش حوادث، در کنار سایر دستگاه‌ها اظهار داشت: نیروی انتظامی و پلیس برای حضور هرچه پررنگ‌تر در ایام نوروز تقاضای تأمین امکانات و اقلامی از جمله خودرو به‌همراه راننده، چراغ گردان پلیس، پروژکتور سیار، راکت ایست و جلیقه فسفری دارد که می‌بایست این اقلام با همراهی سایر دستگاه‌ها به سرعت تأمین شود.
استاندار فارس با بیان اینکه تدابیر اتخاذ شده توسط نیروی انتظامی می‌بایست به شکل عملیاتی محقق شود، افزود: از جمله موارد مدنظر پلیس می‌توان به آشکارسازی نقاط حادثه خیز و پیش بینی برای روشن کردن مشعل در ۸۵ نقطه با هماهنگی پلیس راه، ایمن سازی راه در مقابل ایستگاه‌های پلیس راه جهت کنترل و نظارت بهتر، احیای خط کشی محورهای مواصلاتی به ویژه محورهای منتهی به تفرجگاه‌ها، نصب چراغ گردان سیار در برخی محورها، ترمیم و مرمت حفره‌های ایجاد شده در جاده‌ها و رفع نواقص دوربین‌های سرعت‌سنج جاده‌ای اشاره کرد.
دکتر ایمانیه با اشاره به تمهیدات پیش بینی شده برای کاهش تصادفات جاده‌ای گفت: یکی از اقلام مورد نیاز پلیس، دستگاه تست مصرف الکل و مواد مخدر است که تأمین آن بسیار ضرورت دارد؛ انتظار داریم پلیس به ویژه با رانندگانی که پس از مصرف مواد مخدر و الکل اقدام به رانندگی می‌کنند، به شدت برخورد کند.
وی بر لزوم برنامه ریزی برای استقرار واحدهای آتش نشانی تا ۳۰ کیلومتری خارج از شهرها تأکید کرد و گفت: با توجه به محدودیتی که آتش نشانی در ارائه خدمات در خارج از محدوده شهرها دارد، بر اساس دستور وزرای کشور و راه و شهرسازی، تیم‌های آتش‌نشانی تا پایان تعطیلات نوروز برای خدمات دهی تا ۳۰ کیلومتری شهرها محدودیتی ندارند.
استاندار فارس به آمارهای اعلام شده در خصوص اماکنی که تصادفات بیشتری در آنها رخ می‌دهد، اشاره کرد و اظهار داشت: از آنجا که بر اساس آمار، ۶۰ درصد تصادفات رانندگی در ۳۰ کیلومتری شهرها روی می‌دهد، هماهنگی‌های لازم انجام شود تا با استقرار عشایر در محل‌های پیش بینی شده در این فواصل و فراهم کردن شرایط برای فروش صنایع دستی و سایر محصولات تولیدی عشایر، هموطنان در طول سفر تشویق و ترغیب به توقف در این مکان‌ها شوند.
وی گفت: همچنین بررسی شود که در صورت امکان، سرعت خودروهایی که در محورهای استان تردد می‌کنند تا پایان تعطیلات نوروز ۱۰ کیلومتر نسبت به حد مجاز تعریف شده کاهش یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی