[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

احداث بزرگ‌ترین پرورشگاه خاورمیانه در صدرا، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان فارس گفت: بیش از یک سوم اراضی شهر صدرا از موقوفات است که رقبات آن بالغ بر 18هزار می‌باشد.
حجت الاسلام سیدعباس موسوی صبح دیروز چهارشنبه 5 خردادماه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه موقوفات مرحوم حاج خلیل زالی تحت نظر اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه 6 شیراز واقع در شهر جدید صدرا مدیریت و راهبری می‌شود، اظهار داشت: بر اساس متن وقف‌نامه مرحوم زالی، دادستان فارس به عنوان ناظر استصوابی این موقوفه بزرگ محسوب می‌شود و بر عملکرد این موقوفه نظارت دارد. بر همین اساس تمام تلاش همکاران ما در این اداره معطوف به اجرای امینانه نیت واقف خیراندیش، تسهیل در امور مراجعه کنندگان و خدمت به مردم شهر صدراست.
وی با اشاره به اقداماتی که در راستای بهره برداری بهینه از این موقوفه در دستور کار قرار گرفته، افزود: مرحوم حاج خلیل زالی که از تجار بنام جنوب کشور بوده است، همه املاک و دارایی‌های خود را وقف ایتام، احداث درمانگاه و امور عام المنفعه دیگر از جمله ساخت مدرسه نمود تا کودکان ایتام و افراد نیازمند بسیاری از شهر شیراز و صدرا از خدمات این موقوفه بهره مند شوند. از نمونه‌های آن می‌توان به کمک 20میلیارد ریالی به 4000 نفر از ایتام نیازمند شهر شیراز و صدرا در سال گذشته، کمک به احداث بیمارستان پیوند اعضای شهر صدرا، آموزش و پرورش سالانه کودکان در پرورشگاه حاج خلیل زالی و همچنین آموزش و توانمندسازی دانش آموزان مرکز آموزشی کار و دانش مرحوم حاج خلیل زالی در پشت باغ بیضا اشاره کرد. این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنانش گفت: احداث مجموعه بزرگ پرورشگاه حاج خلیل زالی با همین هدف و نیت در دستور کار قرار گرفته است و به زودی عملیات دیوارگذاری بزرگ‌ترین پرورشگاه شبانه روزی ایتام در خاورمیانه با ظرفیت پذیرش 500 کودک با زیربنای 48هزار مترمربع در اراضی موقوفه مرحوم زالی در شهر صدرا آغاز خواهد شد. این مجموعه بزرگ آموزشی تربیتی علاوه بر بخش‌های آموزشی خود، دارای مراکز تجاری، سالن اجتماعات و بخش‌های رفاهی خواهد بود که ضمن ارائه خدمت به مردم شهر صدرا موجب اشتغال و درآمد پایدار برای مردم این شهر نیز می‌شود.
مدیرکل اوقاف فارس با ابراز امیدواری از همراهی و همکاری مردم شهر صدرا برای پیشرفت و بهبود خدمات در این شهر گفت: با توجه به اینکه بخش عمده ای از اراضی موجود در شهر صدرا موقوفه است، طبعاً همکاری مستأجران موقوفه زالی و مردم شهر صدرا می‌تواند اداره اوقاف و امور خیریه را در اجرای هرچه بهتر نیات خیرخواهانه و ارائه خدمات بیشتر در این شهر یاری کند.
در ادامه این مراسم رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۳ شیراز، خبر از برگزاری دوره آموزشی کارگاه کاشت و تکثیر گیاهان دارویی و آپارتمانی در بقعه متبرکه امامزاده سید محمد(ع) صغاد شیراز داد. حجت الاسلام سید میثم حسینی با اعلام این خبر افزود: طرح شمیم خدمت به منظور آموزش، کسب مهارت و توانمندسازی افراد جامعه در شرایط شیوع کرونا و کمک به اقتصاد خانواده‌ها و ایجاد درآمد پایدار برای آنها با استفاده از ظرفیت‌های مردمی بقاع متبرکه راه اندازی شده است. وی افزود: در این طرح‌ها با همکاری نهادهای آموزشی و مهارتی، هیئت امناء بقاع متبرکه و گروه‌های جهادی آموزش‌های لازم جهت راه اندازی و ایجاد کسب و کارهای کوچک خانگی به صورت رایگان در اختیار افراد قرار داده می‌شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه ۳ شیراز با بیان اینکه از جمله کارگاه‌های طرح شمیم خدمت آموزش کاشت و تکثیر گیاهان دارویی و آپارتمانی بوده است، گفت: به همت هیئت امناء بقعه متبرکه امامزاده سید محمد(ع) در منطقه احمدآباد صغاد شیراز و با همکاری انجمن علمی دانشگاه شیراز، دوره آموزش ساخت تراریویم و حفظ و نگهداری گل‌های آپارتمانی در قالب کارگاه آموزش‌های مهارتی ویژه کودکان و بزرگسالان راه اندازی شده است و با ظرفیت آموزشی ۲۰ نفر در هر مقطع مشغول به فعالیت می‌باشد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه 3 شیراز از اعطای مدرک موردتأیید انجمن علمی دانشگاه شیراز به شرکت کنندگان در این دوره‌ها خبر داد و افزود: آموزش‌های بزرگسالان به صورت کاملاً مجزا از کارگاه‌های کودکان است و دانش افزایی کودکان به همراه اجرای نمایش خواهد بود.
حجت الاسلام حسینی تأکید کرد: این کارگاه‌های آموزشی به صورت حضوری و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله اجتماعی در فضای باز بقاع متبرکه برگزار می‌شود.
بر اساس این گزارش، شایان ذکر است در پایان این مراسم تکریم و معارفه رؤسای اداره اوقاف و امور خیریه شهر صدرا برگزار شد. در این مراسم از خدمات احمد عباسی رئیس پیشین اداره اوقاف و امور خیریه ناحیه 6 شیراز واقع در شهر صدرا تقدیر به عمل آمد و همچنین علی دارابی به عنوان رئیس جدید این اداره معرفی گردید. گفتنی است دارابی پیش از این ریاست ادارات اوقاف شهرستان‌های نورآباد، سپیدان و بیضا را بر عهده 
داشته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی