[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

اشتباهات رایج در چیدمان و دکوراسیون آشپزخانه، روزنامه شیراز نوین

بهینه سازی فضا
باید آشپزخانه را به گونه‌ای بچینید که امکان کار کردن در آنجا وجود داشته باشد و ظروف را با توجه به کاربرد آن‌ها قرار دهید. اگر این‌گونه نباشد باید هر روز وسایل را جابه‌جا کنید و این باعث خراب شدن دکوراسیون می‌شود. اگر گلدان یا یک ظرف میوه را می‌خواهید به عنوان دکور قرار دهید، باید طوری باشد که با پخت غذا تداخل نداشته باشد.
هنگام چیدمان آشپزخانه از رنگ‌ها بهره ببرید
اگر آشپزخانه کوچکی دارید و تمام رنگ وسایل، کف و میز آشپزخانه‌تان تیره است، باعث کوچک‌تر به نظر رسیدن فضا می شود. بنابراین رعایت تعادل در رنگ و جنس مهم است چوب به ظرافت و زیبایی محیط کمک می‌کند.
سقف و دیوارهایی که با رنگ‌های روشن رنگ آمیزی می‌شوند احساس جادار بودن را افزایش می‌دهند و به روشنایی اتاق کمک می‌کنند. رنگ‌های قرمز، نارنجی و زرد گرما ایجاد می‌کند و رنگ سفید باعث احساس نظم می‌شود و از طرف دیگر، نقره‌ای اثر تمیزی را افزایش می‌دهد.
تبدیل معایب به مزایا
اگرچه ممکن است غیرممکن به نظر برسد، اما تبدیل معایب به مزایا گاهی فقط به خلاقیت نیاز دارد پس اگر احساس می‌کنید قفسه‌های زیادی در آشپزخانه وجود دارد و به هم ریخته به نظر می‌رسد، می‌توانید برای مرتب کردن ادویه‌جات آن‌ها را به‌صورت شیشه‌ای خریداری کنید.
به همین ترتیب، روش‌های مختلفی برای ساخت قفسه‌های آشپزخانه خانگی بدون صرف هزینه‌های زیاد وجود دارد، بنابراین برای نمایش میوه‌ها و سبزیجات می‌توانید از جعبه‌های چوبی استفاده کنید. رنگ‌ها و شکل‌های رنگارنگ آن‌ها می‌تواند جلوه خوبی به آشپزخانه بدهد البته اگر آن‌ها را به روش صحیح استفاده کنید.
ضرورت نظافت در چیدمان آشپزخانه
پس از دانستن اشتباهات رایج در چیدمان آشپزخانه، تمیز نگه داشتن این فضا مهم است. اگر آشپزخانه کثیف باشد هرگز زیبا به نظر نمی‌رسد و در این صورت مهم نیست که از بهترین ظروف و مدرن‌ترین سیستم‌های فناوری برخوردار باشد. تمیز کردن اجاق گاز و یخچال بسیار اهمیت دارد زیرا مواردی هستند که به راحتی آلودگی‌ها روی آن‌ها می‌نشیند.
استفاده ازکابینت‌های با کیفیت
کابینت‌ها معمولاً یکی از گران‌ترین وسایل آشپزخانه هستند، به همین خاطر بهتر است طوری طراحی شود که بادوام و استفاده از آن راحت باشد، پس لازم است در انتخاب کابینت دقت و توجه لازم را داشته باشید.
کاشی‌کاری ساده آشپزخانه
وقتی صحبت از کاشی‌کاری آشپزخانه به میان می‌آید طرح‌های ساده همیشه زیباتر از یک دیوار شلوغ به نظر می‌آیند و حواس را پرت نمی‌کنند. زیبایی طراحی آشپزخانه شما و حتی فرش آن با وجود کاشی‌کاری ساده بیشتر به چشم می‌آید.
لحاظ فضای کافی برای نگهداری قابلمه‌ها
وقتی فضای کافی برای نگهداری قابلمه‌ها داخل کابینت نباشد، در نهایت فضای آشفته ایجاد خواهد شد و ممکن است آن‌ها بالای یخچال قرار داده شوند اما اگر می‌خواهید تغییر دکوراسیون در آشپزخانه ایجاد کنید حتما کابینت‌های بسیار بزرگ در طراحی خود قرار دهید تا از این آشفتگی جلوگیری کنید.
پیشخوان تمیز و مرتب
صفحات مرمر ظاهر زیبایی دارند اما می‌توانند به راحتی با برخی نوشیدنی‌ها و رنگ‌ها لکه‌دار شوند و به سرعت با مواد اسیدی مانند سرکه یا لیمو فرسایش یابد. برای پیشخوان‌های با قیمت مناسب و با دوام‌تر می‌توان از مواد مصنوعی یا سنگ‌هایی مانند کوارتز یا گرانیت استفاده کرد.
پر کردن فضای خالی بالای کابینت
وجود فضای خالی بالای کابینت‌ها باعث تجمع گرد و غبار می‌شود. این فضاها به سختی تمیز می‌شوند به همین خاطر بهتر است فضا را با ترفندی پر کنید تا جذاب‌تر به نظر برسند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی