[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۳۷
  • دوره جدید

آشنایی با بخور کاه جو برای سلامتی، روزنامه شیراز نوین

از جو می‌توان به عنوان یک کاهنده چربی بد خون که شامل LDL و کلسترول است، استفاده کرد.
به گزارش بهداشت نیوز، جو به دلیل داشتن مقدار زیادی فیبر می‌تواند جوش صورت را از بین ببرد و وزن را کاهش دهد. این گیاه می‌تواند با تنظیم عملکرد روده از یبوست جلوگیری کند. جودوسر می‌تواند از بیماری‌های پوستی مانند خارش شدید، نقرس و روماتیسم جلوگیری کند.
همچنین این ماده می‌تواند برای کاهش خشکی پوست بزرگسالان و کودکان کمک کننده باشد. زنان می‌توانند برای کاهش دردهای قاعدگی از آن استفاده کنند.
از جو می‌توان به عنوان ماسک، امولوسین، منبع غذایی، تقویت کننده و همچنین ماده‌ای مؤثر برای بخور دادن استفاده کرد.
بخور کاه جو:
بخور دادن یکی از موارد درمانی محسوب می‌شود که می‌تواند با مواد مختلف صورت بگیرد. از بخور دادن برای صورت، سر، گلو استفاده می‌شود. یکی از موادی که در بخور کاربرد دارد کاه جو است.
بخور سر و صورت
برای درمان سینوزیت ناشی از سرما می‌توانید از بخور کاه جو استفاده کنید. این بخور می‌تواند سبب کاهش یا توقف سینوزیت شود. برای استفاده از بخور کاه جو باید مقدار ۵۰۰ گرم کاه جو را در ظرف بزرگی بریزید و آن را بجوشانید و سپس بخور دهید.
به این نکته توجه کنید که بلافاصله بعد از اتمام بخور سر و پیشانی را بپوشانید تا خشک شوند و سپس می‌توانید با استفاده از ویکس و یا روغن، پیشانی را به خوبی ماساژ دهید. در طب سنتی گفته شده؛ در صورتی که این کار را روزی سه مرتبه تکرار کنید می‌توانید سردرد ناشی از سرماخوردگی را بهبود دهید. همچنین می‌توانید از بخور کاه جو همراه با برگ اکالیپتوس و تخم گشنیز پودر شده به پیشانی، سر و دماغ؛ سینوزیت را درمان کرد.
درمان آبریزش بینی ناشی از سینوزیت
برای قطع کردن آبریزش بینی و سینوزیت می‌توان از بخور کاه جو و یا گندم استفاده کرد. در این مورد هر چه کاه زردتر باشد تأثیر بیشتری دارد.
نکاتی برای یک بخور اصولی صورت به شرح زیر است:
۱) صورت خود را از آرایش پاک کنید. می‌توانید از شوینده‌های صابونی و یا هر پاک کننده دیگری استفاده کنید و سپس صورت را به طور کامل خشک کنید.
۲) از یک ظرف کم عمق و پهن استفاده کنید؛ آن را پر از آب کنید و حداقل سه فنجان از آب آن را بجوشانید.
۳) سر و صورت را با فاصله ۲۰ سانتی متر بالاتر از ظرف قرار دهید و حوله را روی سرتان بیندازید. 
۴) توجه داشته باشید بخار آب باید گرم و آرامش بخش باشد نه داغ و سوزاننده. در صورتی که حس کردید بخار آب خیلی داغ است کارتان را متوقف کنید.
۵) می‌توانید برای مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه این کار را ادامه دهید.
شما می‌توانید در بخار آب از گیاهان دیگری از جمله؛ چای سبز، بابونه، اسطوخودوس و نعنا نیز استفاده کنید. گیاه را در یک فنجان خیس کرده و به آب در حال جوش اضافه کنید. باید این نکته را مورد توجه قرار داد که پیش از استفاده از هر گونه گیاهی مطمئن شوید که به گیاه مورد نظر آلرژی و حساسیت نداشته باشید و پوست‌تان نسبت به آن واکنش ندهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی