[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۶
  • دوره جدید

مسائل مالی خط قرمز ستاد آیت‌الله رئیسی است، روزنامه شیراز نوین

 سعیدرضا امیرآبادی- گروه خبر
رئیس شورای وحدت نیروهای انقلاب فارس گفت: شمشیر بران حضور مردم در انتخابات 1400 زبان دشمنان را کوتاه می‌کند.
حجت ‌الاسلام محی ‌الدین طاهری صبح دیروز شنبه ۸ خرداد در جمع اصحاب رسانه، با اشاره به اینکه انتخاباتی که قبل از پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شده فرمایشی بوده و در خاطرات پهلوی نیز به این امر اشاره شده، خاطرنشان کرد: بنیان جمهوری اسلامی بر پایه انتخابات بنا گذاشته شده و در این 43 سالی که از پیروزی انقلاب می‌گذرد، هر سال شاهد حضور میلیونی مردم و برپایی جشن‌های بزرگ انقلابی بوده ایم.
وی با اشاره به اینکه در نظام جمهوری اسلامی مردم سرنوشت خود را در پای صندوق‌های رأی رقم می‌زنند، اظهار داشت: دشمنان از اصل انتخابات و استقبال گسترده مردم هراس دارند و در طول چهار دهه ای که از پیروزی مردم بر نظام استکبار می‌گذرد، همیشه شاهد شکست دشمنان و بدخواهان نظام بوده ایم. دبیر اجرایی جامعه روحانیت شیراز در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: مقام معظم رهبری همواره بر انتخاب‌های مردم صحه گذاشته اند و از رسانه‌ها نیز انتظار داریم بدون حب و بغض مردم را به حضور حداکثری پای صندوق‌های رأی ترغیب کنند. امروز کسی که ندای تفرقه سر می‌دهد، مصداق شیطان است؛ به همین دلیل باید اجازه داد که نظرات مختلف بیان شود و مردم با صلاحدید با خردمندان و تحقیق برترین‌ها و شایسته ترین‌ها را انتخاب کنند. حجت ‌الاسلام طاهری در ادامه به انتخابات سوریه که با مشارکت 14میلیونی و حضور 80 درصدی مردم همراه بود، اشاره کرد و افزود: حضور مردم در پای صندوق‌های رأی می‌تواند تصورات جهانی و آرایش‌های سیاسی را در قبال کشورمان به گونه دیگری رقم زند.
دبیر اجرایی جامعه روحانیت شیراز در ادامه تصریح کرد: از میان 380 نفری که برای انتخابات‌های شوراها در شیراز تأیید صلاحیت شدند، بسیاری از آنها کارنامه درخشانی در این زمینه دارند و می‌توانند برای شیراز گام‌های مثبتی بردارند؛ اما جامعه روحانیت فارس نسبت به هیچ یک از لیست‌های انتخاباتی شورای شهر نظری در نفی یا اثبات کسی ارائه نخواهد داد. حجت ‌الاسلام طاهری پیرامون ساز و کار شورای وحدت نیروهای انقلاب فارس در انتخابات پیش رو بیان کرد: بر اساس دستورالعمل، یک ستاد انتخابات ذیل این شورا تشکیل شده که مهم ترین موضوع مد نظرش انتخابات ریاست جمهوریست و در این راستا ستاد انتخاباتی آیت‌الله رئیسی فعال شده است. این مقام مسئول در ادامه تأکید کرد که نسبت به انتخاب افراد در لیست ٢٥ نفره ‌ای که از سوی دو کمیته شانا و نیروهای وحدت در یک بیانیه منتشر شده، هیچ اظهارنظری نکرده‌ و از ابتدا گفته‌ ام سکوت می‌کنیم و باید مسئول هیئت اجرایی این لیست اظهار نظر کند.
دبیر اجرایی جامعه روحانیت شیراز درباره فعالیتش در حوزه انتخبات ریاست جمهوری کفت: بیش از 40 سال است که با آیت الله رئیسی آشنایی دارم و در انتخابات خردادماه بنده به عنوان رئیس شورای راهبردی ستاد وی در استان فارس معرفی شده ‌ام. طاهری در پایان افزود: در انتخابات قبلی هم ریاست ستاد راهبردی آیت الله رئیسی را در استان فارس بر عهده داشتم و کمتر کسی باور می‌کرد که بودجه ای برای تبلیغات نداشتیم و تا دو سال بدهکار بودم. هم اکنون نیز چتر علاقه مندان به آیت ‌الله رئیسی برای تمامی مردم و گروه‌های سیاسی باز است. اما خط قرمز ما مسائل مالی است و از هر کسی که ماهیت فکری و تصمیم آن برای حمایت کاملاً روشن نشود، حمایت اقتصادی را قبول نمی‌کنیم. هرچند که در دوره اخیر انتخابات به دلیل محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا، تجمعات پیشین را در دستور کار نداریم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی