[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

معاون آموزش و پرورش فارس خبر داد: فرهنگیان رتبه‌بندی شدند، روزنامه شیراز نوین

معاون آموزش و پرورش فارس خبر داد:
فرهنگیان 
رتبه‌بندی شدند

زارعی: صدور احکام رتبه‌بندی بیش از ۹۵ درصد فرهنگیان فارس

معاون پژوهش، برنامه‌ریزی و توسعه منابع آموزش و پرورش فارس اعلام کرد که تا روز ۱۹ اسفند، احکام رتبه‌بندی بیش از ۹۵ درصد فرهنگیان این استان صادر شده است. مجید زارعی شنبه ۲۰ اسفند به خبرنگاران گفت: بالغ بر ۵۸هزار فرهنگی در فارس مشمول طرح رتبه‌بندی معلمان شده‌اند که تا پایان روز جمعه ۱۹ اسفند، احکام بیش از ۵۵هزار و ۳۰۰ معلم صادر شده است.
او با اشاره به اینکه بر اساس این احکام، با توجه به شاخص‌های مختلف، معلمان در رده‌های یک تا ۵ طبقه‌بندی شده‌اند، خاطرنشان کرد که رتبه پنج، بالاترین رتبه تعیین شده در این طرح برای معلمان است.
زارعی گفت: فرهنگیان استان فارس که مشمول قانون رتبه‌بندی هستند، این امکان را دارند که با مراجعه به سامانه اینترنتی my.medu.ir، از وضعیت احکام و رتبه خود مطلع شوند.
وی خاطرنشان کرد که معلمان رتبه بندی شده در صورت اعتراض نسبت به احکام صادره، می‌توانند ظرف ۱۰ روز از تاریخ صدور حکم، اعتراضشان را ثبت کنند.
معاون آموزش و پرورش فارس گفت: پس از بارگذاری مدارک توسط فرهنگیان در سامانه مربوطه، کار ارزیابی مدارک توسط کارشناسان حرفه‌ای انجام می‌شود و اگر بنا به مدارک ارائه شده، اعتراض همکار فرهنگی مورد قبول باشد، رتبه تغییر کرده و احکام جدید بر اساس آن صادر می‌شود.
زارعی گفت: تمام تلاش مجموعه وزارت و ادارات کل آموزش و پرورش بر این‌ است که حقوق اسفندماه فرهنگیان بر اساس احکام جدید رتبه بندی واریز شود.
وی گفت: بیش از ۱۰۰ نفر از کارمندان امور اداری و فناوری اداره‌های آموزش و پرورش فارس، ۲ هفته به شکل شبانه‌روزی حتی در ایام تعطیل، کار بررسی مدارک و صدور احکام جدید را دنبال و اجرایی کردند.
زارعی ضمن ابراز امیدواری نسبت به صدور احکام مابقی فرهنگیان تا قبل از پایان سال، گفت: ۱۱۷ ارزیاب حرفه‌ای از استان فارس در فرایند رتبه بندی مشغول فعالیت هستند.
به گزارش ایسنا، بر اساس مصوبه مجلس، طرح رتبه‌بندی معلمان اجرایی شده و طی آن فرهنگیان مشمول، بر اساس شاخص‌های مختلف، ذیل ۵ رتبه شامل آموزشیار معلم، مربی معلم، استادیار معلم، دانشیار معلم و استاد معلم 
طبقه‌بندی می‌شوند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی